6.1.
2020
Prosinec v páté třídě

 

 

Začátkem prosince do naší školy zavítal Mikuláš s andělem a čertem. Jako každý rok jsme na něj již nedočkavě čekali a těšili se, až náš navštíví a obdaruje nás nějakou drobností. Výzdobu třídy letos zvládáme společně s paní učitelkou a máme z toho velkou radost, když můžeme po třídě věšet větvičky a ozdoby.

Přípravy na divadlo jsou již v plném proudu a letos díky velkým rolím, které v divadle máme, nemůžeme mnohdy před zkouškou ani dospat. Naštěstí jsme již zkušení herci, tak většině z nás nečiní větší potíže hlasité mluvení na diváky nebo zřetelná výslovnost. Mnohdy se dokonce dokážeme do postav vcítit a zahrát je s opravdovým nasazením. To je pak úžasná podívaná i pro dospělé. Zkoušky v kostele jsou čím dál lepší a my si je opravdu užíváme. Několik let jsme se těšili, až přijde chvíle, kdy my budeme těmi nejstaršími. A teď je to tady. Než odehrajeme představení pro rodiče, čeká nás návštěva opery a mnoho učení. Jde nám většinou snadno, protože hlavně opakujeme učivo předchozích ročníků, ale to už přece známe. Ale i novým věcem postupně přicházíme na kloub. Poslední zkoušky divadla již čekáme jak na trní. A nakonec je tu velký den a s ním představení pro rodiče. Prodáváme lístky, vítáme první diváky. Velmi si užíváme takový zodpovědný úkol. Představení dopadlo výborně! Snad se nám podařilo diváky ohromit, alespoň podle potlesku to tak rozhodně cítíme. Ještě si to budeme moct zopakovat v dalším roce při představení pro školy.

Krásnou tradicí je bohoslužba v kostele U Jákobova žebříku. I letos si užíváme nádhernou atmosféru a zpívání. Je krásné, když mezi nás přichází i rodiče a mladší sourozenci. Posledním setkáním ve škole je třídní besídka. Také letos jsme si losovali jména spolužáků, které jsme obdarovali. Společné zpívání koled pro několik tříd letos páťačky doprovodily hrou na flétny, housle i kytaru. Čas ve třídě jsme si užili při sledování naučných videí, společném povídání a poslechem koled. Předvánoční atmosféru nám dokreslil ještě punč s ovocem, kakao a cukroví od maminek. Bylo skvělé! Děkujeme! A komu to ještě nestačilo, mohl si na cestu vyhádat perníček, na kterém bylo polevou napsané datum. Stačilo odhalit, jaká událost se tehdy stala. Že byli páťáci při hádání úspěšní, mohu potvrdit, zbyl mi prázdný košík! Krásné Vánoce a těšíme se v novém roce!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít