5.1.
2020
Jak druháci čekali na Vánoce

Advent - tajemná doba radostného očekávání příchodu spasitele, duchovní příprava na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Toto nám prozradí první internetový odkaz po zadání tohoto slovíčka. A my, druháci, jsme se snažili užít si tohle radostné období čekání na Ježíška, a to i přes náročné období spojené se zkouškami na vánoční divadlo. 

Ale pěkně popořádku. Mikuláš nám předal adventní kalendář. Hned v prvním okénku jsme nalezli knihu od paní spisovatelky Terezie Radoměřské - Vánoce pro Kočku. To máte tak, kočka se skrývá v každém betlémku, ale jen my děti z druhé třídy víme, proč tomu tak je. Kočka nás (skoro) každý den potom adventním obdobím provázela a vysvětlovala nám všechny příhody spojené s adventem a Vánocemi. 

Za starých časů lidé v prosinci dodržovali mnohem více lidových tradic a obyčejů, protože jim skončila všechna práce na poli. Proto jsme se i my snažili si některé z těchto tradic připomenout - stříhali jsme větvičky barborky, povídali si o svatém Mikuláši, Ambroži i Lucii. Všechny tyto svaté jsme porovnávali a pomocí veenových diagramů hledali společné a odlišné znaky a znamení z jejich životů. Všechny tyto tradice završila návštěva skanzenu lidové architektury v Přerově n. L., kde jsme se dozvěděli o vánočních tradicích ještě o trochu více, mohli jsme se projít všemi malými chaloupkami oděnými do vánočního kabátku a mohli se proběhnout se po zmrzlé půdě mezi ovocnými stromy. 

Jak už jsme se zmiňovali výše, v prosinci zkoušky na divadlo nabraly na obrátkách a my jsme intenzivně nacvičovali. Každé pondělí v kostele a mimoto i během vyučování. Na zkoušky s panem učitelem jsme se vždycky moc těšili, přeci jenom už jsme měli docela dost rolí. Lucie nás všechny moc moc chválí za to, jak jsme byli při zkouškách i v divadle samotném připravení, trpěliví, vždy jsme věděli, kde máme být a jaký kousek textu máme divákům dostatečně nahlas přednést. Lucie na nás byla (a je) moc pyšná! Když jsme divadlo odehráli a klaněli se vám při obrovském aplausu, připadali jsme si jako hvězdy! Děkujeme Danielovi, že nám dal takovou příležitost a vymyslel pro nás scénář se zajímavým tématem.

To už byl ale skoro úplný konec prosincového očekávání. Vánoční bohoslužba U Jákobova žebříku měla krásnou a pokojnou atmosféru. Ta se završila v pátek, kdy jsme si společně užívali poslední den spolu předtím, než jsme se všichni rozešli domů, abychom se svými rodinami oslavili tu skvělou radostnou zvěst - že náám, nááám, narodil se. 

Tak si to, milí rodiče, moc užívejte. 

A do nového roku všechno dobré!

Děti z druhé třídy, Lucie, Eliška a Marcela.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít