5.1.
2020
Čtvrťáci v prosinci

Prosinec se nesl hlavně v duchu intenzivního nácviku vánočního divadla a očekávání vánočních svátků.

Děti nacvičovaly divadlo s velkou chutí a radostí, mnohé překonaly ostych vystoupit před ostatními dětmi, své role zvládaly bezvadně, na své výstupy byly vždy připraveny. Všechna svá snažení završily vystoupením v Salesiánském divadle, kde sklidily velký aplaus. Bylo radost je sledovat, jak si vánoční hru užívají. Už se jen můžeme těšit, až se na vánoční divadlo budeme moci podívat.

I během prosince, který byl na zkoušení vánočního divadla náročnější, jsme se nezapomínali učit. V českém jazyku jsme ještě procvičovali vyjmenovaná slova a přidali jsme určování slovních druhů. V matematice jsme se učili, jak se písemně dělí jednociferným dělitelem a učili se rýsovat pravoúhlý trojúhelník. Jak probíhají vánoční svátky v Americe a  Velké Británii jsme se dozvěděli v hodinách angličtiny. Připomněli jsme si některé keře a stromy našich lesů a zamýšleli se nad zemědělstvím, lesnictvím a průmyslem v České republice. Také jsme tvořili dekorace na divadelní představení a novoroční blahopřání. V tělocvičně nás bavila opičí dráha, ale naučit se driblovat s míčem a trefit se do koše nás stálo trochu dřiny.

Před vánočními prázdninami jsme navštívili DDM Slezská, kde jsme zhlédli druhou část z cyklu Hurá do opery a to ukázky z českých oper Prodaná nevěsta a Rusalka. V kostele U Jákobova žebříku pro nás připravili jako každý rok vánoční bohoslužbu. A v pátek jsme si společně uspořádali vánoční posezení, rozdali si dárečky a zazpívali písničky. A pak už jsme se jen těšili na nadcházející vánoční prázdniny.

Milí čtvrťáci a vážení rodiče, děkuji za dosavadní spolupráci. Do nového roku přeji všechno dobré a hodně zdraví.

Katka Kracíková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít