6.3.
2021
Druhý měsíc v roce v druhé třídě

Druhý měsíc v roce v druhé třídě … a podruhé - Díky za celý prožitý ve škole!!!

Měsíc únor je v kalendáři nejkratší. Ale na jeho konci se nám to vůbec tak nezdálo.

Především, stále nás těšil sníh venku, a tak jsme si díky tomu mohli vyhlásit Mimořádné zimní olympijské hry. Na ledové louži se konala disciplína „curling“. Metáním lívanečníku a poklice se některým podařilo dosáhnout i 12 m. Potom následovala kombinovaná disciplína, biatlonová štafeta smíšených týmů.

Všichni sportovci dali do závodění vše. Ve štafetovém slalomu byl rozdíl mezi družstvy opravdu mizivý. Také střílení na terče se většině závodníků překvapivě dařilo. Po změření a zapsání výsledků nás čekalo napětí při náročném celkovém sčítání a vyhodnocení. Tým třídních IT specialistů nakonec poměřil své nezávislé výpočty a bylo možné vyhlásit konečné vítěze. Čísla nás opět ujistila, že rozdíly mezi týmy i jednotlivci byly překvapivě malé a jsme tedy sportovní nadějí pro celé Česko!

Kromě našich hrátek venku jsme poctivě pracovali. V hodinách už přirozeně spolupracujeme a už jsme daleko více samostatní. Z toho má opravdu velkou radost paní učitelka. Lépe si hlídáme své povinnosti a pomůcky. Pak je najednou vše snadnější. Dokážeme být k sobě i přísní a najdeme si chyby ve své práci. Prostě jsme vyrostli nejen do výšky, ale i jinam…

V únoru nás potěšily dvě návštěvy.

Z křesťanské pedagogicko-psychologická poradny k nám zavítaly dvě sympatické dámy. Připravily pro nás aktivity na dvě hodiny. Postupně jsme vyzkoušeli pohybové hry, dramatizaci konfliktních situací a komunitní rozhovor v kruhu. Prověřili jsme naše domluvená pravidla a zjistili, že ta jsou dobrá a rozumíme jim. Jen nám dělá potíže je v pravý čas v sobě vyhledat a použít. A slíbili jsme si navzájem, že si právě toto všichni bereme za svůj úkol.

Druhá událost byla návštěva pana faráře Koláře. Tentokrát nám přinesl k poznání a zamyšlení postní příběh o rozmnožení chleba a ryb. Opět nás čekaly i obrázky k vybarvení a nakonec malá pátrací hra.

Co nás v únoru ale trochu mrzelo, byla nepřítomnost kamarádů. Několik dětí muselo dlouhou dobu zůstat doma kvůli nemoci Covid. Vzpomínali jsme na ně a máme pro ně schované nějaké dobroty, až se zase uvidíme…

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít