6.1.
2020
Než bys řekl švec, byl tu prosinec

Než bys řekl švec, byl tu prosinec a s ním tak dlouho očekávaný adventní čas. Celá Bratrská škola a s ní samozřejmě i třída nuláčků se rozzářila světýlky, zavoněla jehličím a vyzdobila se adventními věnci. Atmosféra byla plná očekávání, těšení se na nejkrásnější svátky v roce, kdy jsme si všichni blíže a také nervozity. Nervozita plynula především z blížící se premiéry vánočního divadelního představení, na které se všichni z Bratrské pečlivě připravovali. V jednotlivých třídách probíhaly zkoušky, rodiče chystali kostýmy, výtvarnice Míša kulisy- mnohé s pomocí dětí a autor a režisér divadelního kusu ,,Cesta kolem světa za 80 minut" Daniel byl prostě na roztrhání. Konečně nastal čas společných zkoušek celé školy, které vyvrcholily generální zkouškou přímo na místě činu. Generálka byla náročná, vše se muselo dotáhnout do dokonalosti, ale když se nakonec otevřela opona při premiéře a děti Bratrské školy rozehrály vánoční divadelní hru, všichni diváci, v sále zaplněném do posledního místečka, se bavili, smáli, žasli i utírali slzy dojetí. Zkrátka se to zase krásně povedlo.

Divadelní představení a přípravy na něj byly sice nejčastější předvánoční aktivitou, ale ne jedinou. Nuláčci stačili i pracovat, zpívat si, povídat si, bystřit své hlavičky, zkrátka pokračovat ve své cestě k úspěšnému startu do první třídy.

Vydali jsme se také na hezký program do Zemědělského muzea. Shlédli jsme zde pohádku s ekologickým námětem zaměřeným na třídění odpadu ,,Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla". Poučný a velmi vtipný kus. V muzeu jsme navštívili interaktivní expozice, které si nuláčci velmi užili.

V pátek 13. 12. jsme vyrazili s dalšími třídami do skanzenu v Přerově nad Labem. I přes velmi chladné počasí jsme si výlet užili. Skanzen na nás dýchl vánočními časy z Ladových obrázků a jen podpořil těšení na Vánoce.

Vánoční atmosféru jsme si doladili při bohoslužbě U Jákobova žebříku, která byla krásným zklidněním a nastolila v nás pocit pohody a souznění. 

Poslední den školy jsme s nuláčky poseděli ve vyzdobené třídě, ochutnali jsme cukroví a rozdali si dárečky. Pak jsme navštívili prvňáčky a vyslechli malý koncert, který pro nás uspořádali páťáci. Nakonec jsme si všichni společně zazpívali a pak už huráááá na vánoční prázdniny.

 Prosinec je za námi a je za námi i rok 2019. A já přeji všem nuláčkům, vám rodičům a všem z Bratrské školy hodně zdraví a vše dobré do roku 2020.  Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít