29.9.
2020
Ze života třídy - Pohodové září

Září je za námi. Hlavním úkolem měsíce bylo zvykání si. Zvyknout si na školu, nepříjemné ranní vstávání, plnění školních povinností, školní režim a spolužáky. To vše ke škole patří. Stejně tak je ale škola neodmyslitelně spojena s kamarády, legrací a novými informacemi.

Zvyknout si musela i škola. Na nápor dětí, hluk na školních chodbách a ve třídách, ale i na snaživé a pečlivé žáky. V rámci výuky se seznamujeme se správnými pravidly chování vůči dospělým a spolužákům. Učíme se navzájem respektovat, neubližovat si, neposmívat se, ale chovat se ohleduplně. Tato pravidla se pak snažíme aplikovat i v praxi.

Celé září se neslo ve znamení pohody a těšení se na adaptační pobyt, který proběhl od 21.9. – 25.9. v Bělči u Hradce Králové. Počasí nám přálo, užili jsme si nádhernou přírodu, stavěli jsme domečky pro skřítky, vyráběli lodičky z kůry, sportovali a soutěžili. Nezahálela ani výuka. Pilně jsme procvičovali počítání a také psaní čísel a obloučků. Naučili jsme se i spoustu básniček. Při procházkách v lese jsme poznávali listnaté a jehličnaté stromy, houby a také lesní zvířátka. Ostatně, kde bychom se toho o přírodě dozvěděli více než v lese?

Společně jsme navštívili Krňovický skanzen. Zjistili jsme, jak žili naši předci v minulosti, prohlédli jsme si vodní a větrný mlýn a na závěr si sami vyrobili voňavé mýdlo podle starodávné receptury.

Každý večer jsme si zpestřili společným zpíváním. Svou společností nás poctil i pan farář Rejchrt, který nás naučil nové písně.

Žáci zažili nejedno dobrodružství, které prověřilo jejich samostatnost. O své pocity se s Vámi po návratu určitě podělili, aby Vám alespoň takto zprostředkovaně přiblížili atmosféru na adaptačním pobytu. Již teď se těšíme na ŠVP, která proběhne příští rok v Žihli.

Nast. Gabriela Kadidlová Maksumičová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít