14.10.
2020
ZÁŘÍ VE TŘETÍ TŘÍDĚ

Září ve znamení poznávání a zážitků

Teplé zářijové dny už dávno vystřídal zamračený říjen. Přesto bych se k prvnímu školnímu měsíci ráda vrátila.

Září pro nás bylo měsícem velmi důležitým a v mnohém neobyčejným.

Školní rok jsme zahájili setkáním na zahradě školy – tradiční bohoslužbou, zpěvem a přivítáním nových žáků i pedagogů.

Návrat do školy po tak dlouhé době nebyl pro děti jednoduchý. Znamenal radostné setkání s kamarády, navíc do třídního kolektivu přibyli tři noví žáčci, na straně druhé si děti musely znovu zvykat na určitý řád a povinnosti, které ke škole patří. Proto jsme první dny hodně času strávili povídáním a vzájemným seznamováním. Řekli jsme si, jakým způsobem budeme během roku pracovat a vytvořili jsme také společně třídní pravidla.

Mimo adaptační pobyt jsme září věnovali opakování a zjišťování toho, co si ze druhé třídy pamatujeme, co nám jde a naopak, kde budeme muset zabrat. Začátek nebyl pro nikoho snadný, ale s každým dalším dnem se nám pracovalo lépe a lépe a bude to tak určitě i dál. Dokonce jsme dostali svoje první jedničky.

Na pobyt v Bělči nás vyrazilo celkem patnáct, dvanáct dětí a tři dospělí. Během pobytu se náš počet sice trochu zmenšil, ale právě díky tomu splnil pobyt svůj účel na více než sto procent! Během nádherně prosluněného týdne jsme navštívili Podorlický skanzen, kde jsme si vyrobili mýdlo, při lesní pedagogice jsme se dozvěděli vše o lese i lesních zvířatech a vyrazili jsme také na výlet do obry, ze kterého se nakonec vyklubal výlet ke skrytému dubu. Při psaní pohledů jsme si procvičili adresu, při hře „Sedm sedmiček“ zase sčítání a odčítání a díky šifře lesního skřítka přišla na řadu i abeceda. Vyráželi jsme do lesa stavět domečky, hráli a soutěžili jsme na hřišti, užili jsme si také táborák s opečeným chlebem a buřty. Při stezce odvahy jsme poslouchali noční zvuky lesa a překonali svůj strach. Každé ráno jsme se společně protáhli u pohybových písniček, večer společně zpívali a před spaním jsme četli příběhy žáků ze Začarované 3. C. A v neposlední řadě pobyt odhalil houbařskou třídní vášeň! Nebylo dne, kdybychom nenasbírali aspoň pár hub ?

Září uteklo jako voda a my jsme odvedli kus práce, nejen při výuce, ale také mimo ni, a velké díky za to patří nám všem -  dětem, rodičům i pedagogům.

Za celou třetí třídu,

Galina Novotná

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít