14.10.
2020
Září ve druhé třídě

Září plné zážitků!

Měsíc září už nás před několika dny minul. Během tohoto měsíce jsme toho stihli mnoho.

Mnoho různorodého. Zahájili jsme slavnostně nový školní rok společným setkáním s bohoslužbou a zpěvem, tentokrát na školní zahradě. V prvních dnech nás nejvíc bavilo vzpomínání na letní čas a cesty a užívali jsme si opět společnost kamarádů. Rozdávali jsme si nové učebnice a sešity a prohlíželi si je. Ze všech sil jsme se snažili vzpomenout si na to, co jsme se v první třídě učili. Připomenuli si všechna písmena a procvičovali je.

Po dvou týdnech zabydlování ve škole nastal pro nás čas putování na adaptační pobyt v Bělči. Několik nabitých dní uprostřed přírody, společné ranní cvičení a běhání, výlety a poznávání okolí. Výborné a vydatné jídlo a hry. Také naše večerní zpívání a čtení před spaním a usínání. A hromady krásných hub, jejich krájení a sušení. V lese jsme stavěli městečka pro malé tvorečky a dozvěděli se zajímavé věci o lesním prostředí a zvířatech od lesní pedagožky. Užili jsme si i jeden večerní oheň s opékáním. A na konci týdne na nás čekaly naše rodiny a opravdu bylo o čem vyprávět….

Po návratu do školy chvilku trvalo, než jsme se opět zabydleli a začaly nám společné školní dny. Na komunitních kruzích jsme hovořili o našich zážitcích a přišli jsme na mnoho zajímavých témat.

V češtině už se nám psaní dařilo lépe a zvládli jsme i první cvičné diktáty. Každý přinesl do školy svou oblíbenou knihu a mohl ji ostatním představit.

V matematice jsme se pustili do zajímavých úloh a společně diskutovali o jejich řešení. Opět nám pomáhaly didaktické pomůcky, celá třída s oblibou jezdila autobusem a všichni moc rádi překládali a stříhali dečky z barevných papírů.

Na tělocvik jsme chodili ven na hřiště. Při rozcvičce se střídaly nápady a každý mohl ostatním poradit oblíbený cvik. Bavili nás pohybové hry, opičí dráha a hry s míčem. Jen nastavení pravidel před hrou a jejich dodržování během hry se nám ne vždy dařilo.

Prvouku jsme prožívali celý měsíc díky všem našim zážitkům. Ukázala se nám příroda s vlídnou tváří babího léta i nepříjemné dny plné deště a chladu. Z lesa jsme nosili košíky hub a ze zahrady každý den hromady kaštanů. Pozorovali jsme a ochutnávali plody našich sadů. Vzpomínali jsme na životní příběh svatého Václava a jeho babičky, svaté Ludmily. Poznávali jsme také okolí školy a povídali si o bezpečnosti. Často jsme se vraceli k nastavování pravidel, jak se k sobě budeme navzájem chovat, aby se nám všem náš společně strávený čas líbil a těšili jsme se na sebe.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít