1.10.
2018
Září ve čtvrté třídě

Nový školní rok jsme zahájili tentokrát z důvodu nepříznivého počasí na chodbě. To nám ovšem nebránilo v radosti ze společného shledání po prázdninách. Přivítali jsme v naší škole nové prvňáčky a zazpívali si. Někteří z nás byli překvapeni, jak se naše třída přes prázdniny změnila. V naší třídě poté došlo na několik her a představení toho, co nás letos čeká. Mimo jiné jsme již během září začali pracovat na časové ose, na které si celý školní rok budeme přehledně zaznamenávat důležité události a osobnosti naší historie. Úspěch měly prezentace našich zážitků z prázdnin a prázdninové deníky. Některé fotografie a materiály máme nadále pověšené ve třídě a připomínají nám příjemné zážitky. Během celého září probíhalo v jednotlivých předmětech opakování látky předchozích ročníků. Ukázalo se, že si pamatujeme poměrně velké množství informací a potřebujeme si po prázdninách jen trochu vzpomenout.

Kromě mnoha her a aktivit se naší třídě podařilo hned v prvním týdnu navštívit několik neuvěřitelně zajímavých akcí.

První zajímavou akcí byl Den vědy. Jednotlivé stánky nejen vysokých škol nabídly dětem různé pokusy, informace, netradiční předměty, zajímavosti a technologie. Chvála na tuto akci zazněla nejprve od dětí, ale poté i od rodičů v pěkných emailech. 

Vzdělávací akce plná divadla a her Vyšehrátky nám dala příležitost vyzkoušet si, jak se zakládá republika. Vlastivědnými informacemi nabité dopoledne děti velmi bavilo. Cestou zpět z Vyšehradu jsme nevynechali ani povídání o důležitých událostech souvisejících s tímto místem. 

Dlouho plánovaný výlet vlakem na zámek Nelahozeves se vydařil zvláště díky krásnému počasí. Díky vám, rodičům, jsme zvládli i školní focení ráno před odjezdem. Po něm jsme již vyrazili směr nádraží. Na zámku paní průvodkyně pomohla dětem stát se alespoň na chvíli šlechtici. Oblékla jim historické šaty, učila je tanci, společenskému chování, ukázala místnosti, kde se dříve žilo. Pomocí architektury a zážitku se děti seznámily s historií zase trochu jiným způsobem. Nakonec ještě zbyl čas na tvoření a pohybovou hru před odjezdem vlaku zpět do Prahy. Škoda, že byl výlet jen dopolední. 

Během září nás navštívil také bývalý učitel na gymnáziu. Nejprve si děti mohly vybrat, jakému tématu by se rády věnovaly. Na základě návrhů dětí bylo vybráno období života Karla IV. Následující dvě hodiny byly nejen podrobným výkladem, ale zároveň prostorem výměny informací, názorů a otázek. Všichni si přejeme, aby takových akcí bylo co nejvíc. Nejčastěji se však učíme společně v naší třídě. Věřím, že nám i tady bude spolu příjěmně a všichni se budeme snažit vytvářet prostředí, ve kterém se naše dovednosti zase budou posouvat kupředu.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít