10.10.
2019
Září v páté třídě

Nový školní rok nám začal tradiční bohoslužbou. Tentokrát nám pršelo, tak bylo třeba se vměstnat do haly, která nám je již opravdu těsná. Přivítali jsme nové prvňáky a my páťáci jsme si trochu povzdechli, neboť nás čeká na prvním stupni poslední rok.

Hned na začátku jsme se vítali a ukazovali si, kde jsme strávili prázdniny. Seznámili jsme se s novými učebnicemi. Hráli jsme mnoho her na školní zahradě. Zavítal k nám do školy Mobilní Trilopark. Vyráběli jsme odlitky trilobitů, hráli na paleontology, odhrabávali kostru dinosaura a získali jsme mnoho nových znalostí. Mohli jsme si prohlédnout pravé zkameněliny. Měli jsme velký zájem se dozvědět co nejvíc, ale mnoho odpovědí někteří z nás již znali. Diskuse, kterou naše třída vedla s přednášejícími pány z Triloparku, byla podložena hlubokými znalostmi některých dětí. Dostali jsme na konci velkou pochvalu, kolik toho víme. Do Triloparku si můžete s dětmi také udělat výlet.

V září jsme také navštívili Future Port Prague, festival a konferenci moderních technologií. Na této akci nás velmi zaujaly ukázky různých nových materiálů, výrobků, ale i nápadů, jak usnadnit lidem život a jak lépe chránit planetu. I když jsme tak strávili několik hodin, zdálo se nám to nakonec krátké. Na některé stánky jsme se ani nestihli podívat. Viděli jsme nové téměř nezničitelné materiály, ekologická auta, trendy ve vzdělávání a mnoho dalšího.

Během září se někteří z nás vypravili na víkend pod stan. Dvanáct odvážných žáků ušlo během soboty 10km s batohy na zádech, zásobami, stany i spacáky. Navštívili jsme hrad Křivoklát, večer opékali buřty a zpívali s kytarou. Výlet jsme si užili a ještě dlouho na něj budeme vzpomínat. To nám ten školní rok pěkně začal, těšíme se na další měsíce!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít