5.10.
2018
Září v 5. třídě

Vítejte v měsíci, který září, vítejte ve škole!

Prázdniny jsou doba dlouhá na to, aby toho děti mnoho zapomněly, ale zároveň i krátká, když se pustí do běhu, obzvláště v druhé půli. A tak jsme se těšili na prázdniny a pak jsme se zas těšili na tu všechnu legraci, co nás čeká ve škole.  A neuplynul ještě ani první týden a byli jsme zase zpátky v povinnostech a každodenním shonu.

V září jsme ještě vzpomínali a vyprávěli si o tom, co jsme zažili v cizině i u nás. Pustili jsme se hned i do práce na projektu Cestovní kancelář, kdy jsme se snažili, abychom zvítězili u pana Čermáka, toho času občana USA, který toužil, abychom mu ukázali krásy vlasti jeho předků. A o naší republice se stále učíme ze všech stran, opakujeme i objevujeme nové, třeba i při výukovém pořadu o ČR v planetáriu. Druhý týden jsme se, jako už tradičně vypravili na Vyšehrad, kde pro nás byla letos připravena divadelní bojovka, tentokrát k stoletému výročí Československé republiky. Byla moc bezva, jako každý rok. Ale letos jsme toho prožili opravdu hodně. Vyrobili jsme si vlajky, navazovali jsme diplomatické vztahy po vzoru Masaryka a seznámili jsme se se státy, které naši samostatnost po válce jako první uznaly. Zahráli jsme si na tajné agenty, sestavovali jsme si státní heslo, snažili jsme se pro náš stát získat různá ocenění a také jsme si volili prezidenta. Snad jsme si při tom i uvědomili, že volit prezidenta podle vzhledu, účesu a vlastně naslepo, není nejlepší cesta. Mimochodem u kluků to vyhrál pan Novotný, u holek pak Havel. Co bylo ale moc zajímavé, bylo divadelní ztvárnění pomlouvačných zpráv, které vznikly na základě úmyslné manipulace s fakty. Doufejme, že generace těchto dětí bude na tom s rozlišováním lépe než my.

Jak týdny běžely, snažili jsme se soustředit na učení. Opakovali jsme nejen ve vlastivědě a v přírodovědě, ale i v češtině a matematice. Doufám, že se brzy nastartujeme, neb nám začíná perný rok. Tak nám držte palce, protože od října nás opět čekají domácí úkoly a od posledního týdne v září na nás začaly dopadat naše neznalosti ve formě přísnějších známek.  A nám by při tom stačilo mít tělocvik a přestávky a oběd a hraní si v družině a povídání, a občas bychom si lehli a dali si relaxaci nebo si četli a malovali nebo vymysleli vtipnou básničku. Tak na nás raději trochu dohlížejte, protože se nám do učení stále moc nechce, zato jsme stále veselejší a vtipnější. Tak hurá do práce!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít