6.10.
2019
Září: Už jsme třeťáci!

Vážení rodiče,

září nám uteklo bláznivou rychlostí a my již zase sedíme v našich lavicích (taky na koberci, na polštářích, dekách a sedacích vacích), jako by žádné prázdniny snad ani nebyly.

První týden, který děti strávily ve škole jen s Eliškami, vyplnily hlavně povídáním a společným sdílením zážitků z dlouhých dvou měsíců prázdnin. Vyrobily leporela s prázdninovými zážitky, cestovaly prstem po mapě, aby si ukázaly, jaké různé země v létě navštívily.

V druhém týdnu nás čekal tradiční adaptační týden v Bělči, tentokrát plný řemesel, rukodělných činností a samozřejmě i her, výletů a legrace. Přestože již počasí nebylo ryze letní, kraťasy a trička s krátkým rukávem jsme využili dostatečně. A pobyt jsme si samozřejmě opět velmi užili!

Po návratu z Bělče nás čekala velká novina v podobě nového spolužáka. Děti ho přijaly výborně a první dny se mu snažily pomáhat, jak jen to šlo. Díky tomu se u nás chlapec mohl po pár dnech cítit jako doma. Dětem i vám děkuji za tento přístup.

V druhé půlce září jsme se již naplno vrhli do práce. Postupně jsme zopakovali učivo českého jazyka a matematiky z druhého ročníku. Společně jsme vymysleli a výtvarně zpracovali pravidla naší třídy. Snad nám budou dobrými pomocníky, abychom se společně cítili dobře.

V letošním roce jsme začali pravidelně pracovat ve skupinách, děti se učí prezentovat své názory i výsledky práce a argumentovat. Zároveň se snažíme o větší samostatnost při práci s učebnicemi. Dětem se zatím daří výborně, pracují aktivně a se zájmem.

Kromě učebních předmětů, které děti znají z minulých let, se v tomto školním roce začaly aktivně věnovat učení angličtině. Přestože z ní mnoho dětí mělo strach, překonaly ho a už teď patří angličtina k nejoblíbenějším hodinám. Moc bych si přála, aby jejich nadšení i zájem vydržely.

Před námi je ještě mnoho výzev, které budeme společně zdolávat. Tak tedy vzhůru do práce!

Pavla

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít