6.10.
2019
Září: Už jsme třeťáci!

Vážení rodiče,

září nám uteklo bláznivou rychlostí a my již zase sedíme v našich lavicích (taky na koberci, na polštářích, dekách a sedacích vacích), jako by žádné prázdniny snad ani nebyly.

První týden, který děti strávily ve škole jen s Eliškami, vyplnily hlavně povídáním a společným sdílením zážitků z dlouhých dvou měsíců prázdnin. Vyrobily leporela s prázdninovými zážitky, cestovaly prstem po mapě, aby si ukázaly, jaké různé země v létě navštívily.

V druhém týdnu nás čekal tradiční adaptační týden v Bělči, tentokrát plný řemesel, rukodělných činností a samozřejmě i her, výletů a legrace. Přestože již počasí nebylo ryze letní, kraťasy a trička s krátkým rukávem jsme využili dostatečně. A pobyt jsme si samozřejmě opět velmi užili!

Po návratu z Bělče nás čekala velká novina v podobě nového spolužáka. Děti ho přijaly výborně a první dny se mu snažily pomáhat, jak jen to šlo. Díky tomu se u nás chlapec mohl po pár dnech cítit jako doma. Dětem i vám děkuji za tento přístup.

V druhé půlce září jsme se již naplno vrhli do práce. Postupně jsme zopakovali učivo českého jazyka a matematiky z druhého ročníku. Společně jsme vymysleli a výtvarně zpracovali pravidla naší třídy. Snad nám budou dobrými pomocníky, abychom se společně cítili dobře.

V letošním roce jsme začali pravidelně pracovat ve skupinách, děti se učí prezentovat své názory i výsledky práce a argumentovat. Zároveň se snažíme o větší samostatnost při práci s učebnicemi. Dětem se zatím daří výborně, pracují aktivně a se zájmem.

Kromě učebních předmětů, které děti znají z minulých let, se v tomto školním roce začaly aktivně věnovat učení angličtině. Přestože z ní mnoho dětí mělo strach, překonaly ho a už teď patří angličtina k nejoblíbenějším hodinám. Moc bych si přála, aby jejich nadšení i zájem vydržely.

Před námi je ještě mnoho výzev, které budeme společně zdolávat. Tak tedy vzhůru do práce!

Pavla

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít