6.10.
2019
Září u nuláčků

Čas rukou mávnul a první měsíc tohoto školního roku je za námi. Nuláčci, kteří byli při slavnostním zahájení trochu vyplašení, rychle ve škole zdomácněli, seznámili se s novými kamarády a dospěláky - pedagogy a začali si postupně zvykat na program přípravné třídy. Společně jsme si vytvořili pravidla třídy a popovídali si o tom, jak se chovat, abychom si společný čas ve škole užívali v bezpečí.

Hned v závěru prvního týdne nás čekala zajímavá akce ,,Trilopark". Do školy zavítali odborníci na historii života na naší planetě a seznámili nás se spoustou zajímavých věcí. Nuláčci si prohlédli lebky, zuby, drápy a části koster prehistorických zvířat, vykopali kostru T-rexe a odlili si trilobita ze sádry. Bylo to moc prima dopoledne.

V dalším týdnu jsme již pracovali podle rozvrhu, takže nuláčky čekala první hodina dramatické výchovy a dvouhodinovka výtvarné výchovy a s nimi i seznámení s dalšími pedagogy, panem učitelem Danielem a paní učitelkou Míšou. Nuláčci pracovali se zaujetím a nové předměty si rychle oblíbili. V pátek jsme si poprvé zacvilčili na školním hřišti a zkusili, jak jsme šikovní s míčem a při soutěživých štafetových hrách.

Náš denní program se pomalu zabíhal a nuláčci již hezky a aktivně pracovali při ranních komunikačních kruzích, kde rozvíjíme komunikační schopnosti, sluchové vnímání, zpíváme si s kytarou a cvičíme motoriku mluvidel, jemnou i hrubou motoriku a propojení hemisfér. Jako správní školáci se učíme pracovat v lavicích, trénujeme grafomotoriku, rozvíjíme zrakové vnímání, předmatematické představy a rozumové schopnosti. 

Třetí zářijový týden jsme se s většinou nuláčků vydali na adaptační pobyt do Bělče. Užili jsme si prima dny v přírodě a především v lese. Udělali jsme si výlet do nedalekého skanzenu. Nuláčci byli fajn, občasné stýskání jsme ustáli a radost ze společně prožitého času nám kazila jen nepříjemná viróza, která některé děti postihla.

A byl tu poslední týden měsíce září. Vrátili jsme se k naší školní práci. V závěru měsíce jsme vyrazili do divadla Ypsilon na představení ,,Hudbajky", ve kterém jsme se humornou formou dozvěděli mnohé o vzniku a druzích hudebních nástrojů. Po představení jsme si udělali procházku centrem Prahy. Bylo to hezké dopoledne.

A září bylo fuč. S novým měsícem k nám přišel opravdový podzim, z nuláčků už je prima parta a těšíme se na další společné dny. Vám, milí rodiče, děkuji za prima spolupráci. Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít