6.10.
2019
Září u nuláčků

Čas rukou mávnul a první měsíc tohoto školního roku je za námi. Nuláčci, kteří byli při slavnostním zahájení trochu vyplašení, rychle ve škole zdomácněli, seznámili se s novými kamarády a dospěláky - pedagogy a začali si postupně zvykat na program přípravné třídy. Společně jsme si vytvořili pravidla třídy a popovídali si o tom, jak se chovat, abychom si společný čas ve škole užívali v bezpečí.

Hned v závěru prvního týdne nás čekala zajímavá akce ,,Trilopark". Do školy zavítali odborníci na historii života na naší planetě a seznámili nás se spoustou zajímavých věcí. Nuláčci si prohlédli lebky, zuby, drápy a části koster prehistorických zvířat, vykopali kostru T-rexe a odlili si trilobita ze sádry. Bylo to moc prima dopoledne.

V dalším týdnu jsme již pracovali podle rozvrhu, takže nuláčky čekala první hodina dramatické výchovy a dvouhodinovka výtvarné výchovy a s nimi i seznámení s dalšími pedagogy, panem učitelem Danielem a paní učitelkou Míšou. Nuláčci pracovali se zaujetím a nové předměty si rychle oblíbili. V pátek jsme si poprvé zacvilčili na školním hřišti a zkusili, jak jsme šikovní s míčem a při soutěživých štafetových hrách.

Náš denní program se pomalu zabíhal a nuláčci již hezky a aktivně pracovali při ranních komunikačních kruzích, kde rozvíjíme komunikační schopnosti, sluchové vnímání, zpíváme si s kytarou a cvičíme motoriku mluvidel, jemnou i hrubou motoriku a propojení hemisfér. Jako správní školáci se učíme pracovat v lavicích, trénujeme grafomotoriku, rozvíjíme zrakové vnímání, předmatematické představy a rozumové schopnosti. 

Třetí zářijový týden jsme se s většinou nuláčků vydali na adaptační pobyt do Bělče. Užili jsme si prima dny v přírodě a především v lese. Udělali jsme si výlet do nedalekého skanzenu. Nuláčci byli fajn, občasné stýskání jsme ustáli a radost ze společně prožitého času nám kazila jen nepříjemná viróza, která některé děti postihla.

A byl tu poslední týden měsíce září. Vrátili jsme se k naší školní práci. V závěru měsíce jsme vyrazili do divadla Ypsilon na představení ,,Hudbajky", ve kterém jsme se humornou formou dozvěděli mnohé o vzniku a druzích hudebních nástrojů. Po představení jsme si udělali procházku centrem Prahy. Bylo to hezké dopoledne.

A září bylo fuč. S novým měsícem k nám přišel opravdový podzim, z nuláčků už je prima parta a těšíme se na další společné dny. Vám, milí rodiče, děkuji za prima spolupráci. Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít