30.9.
2019
Září s prvňáčky

O tom, jak jsme se stali školáky

 Milí dospěláci, zkuste někde zapátrat po své první fotce se školní taškou na zádech, zkuste se zadívat do očí dítěti, které na vás vykoukne ze školní fotky se slabikářem, zkuste obejmout  to dítě a říct mu, že mu věříte, že zvládne ten velký krok, a po něm i všechny další, co ho spolu s tou velkou změnou čekají.

Není to lehké, pro nás rodiče, předat naše dítě, poslat ho do světa. A tak jsme se sešli první den v hale školy s trochou strachu, ale i s velkým očekáváním a velkou radostí. Ve třídě nás pak čekalo seznamování a první hry i přemýšlení. Spolu s Chumlíkem a pohádkou o tajemné půdě jsme poznávali nejen spolužáky, ale i sami sebe. Učili jsme se představit se, poprosit i poděkovat a omluvit se. Spolu s Chumlíkem jsme si stanovili pravidla chování, učili jsme se ovládat náš hlas i rychle plnit pokyny. Seznámili jsme se s uhádanou a protivnou kočkou a učili jsme se domlouvat se a myslet na druhé a nebýt jako ona. Spolu s kartičkami velrybek jsme zkoušeli vyjadřovat i rozpoznávat různé emoce u sebe i druhých a pak, když jsme byli připravení, vydali jsme se na cestu za pokladem. Copak ten poklad asi bude? Co je pokladem pro vás? Třetí týden září jsme se také vypravili do lesního království borovicových lesů a rybníků. Spolu s Pralesničkou a Pařezinkou a spoustou dalších ponožek jsme prozkoumávali les ze všech stran. Učili jsme se rozeznávat jedlé a nejedlé houby a rostliny, poznávali jsme stromy a stopy zvířat, dokonce jsme se vydali po stopách zvířat do hloubi lesa ke studánce, kde jsme našli, jak už to u studánek bývá, ukrytý sladký poklad. Vypravili jsme se také do skanzenu za zvířátky a starými domy. Projeli jsme se na voze taženém koněm a z vlny jsme si vyrobili na památku za odcházejícím létem motýlka. A hlavně, moc jsme si užili legrace a hraní si se spolužáky.

 A vůbec jsme se nebáli a nebrečeli, prostě, stali se z nás během jednoho měsíce opravdoví školáci. Veselí, spokojení, občas trochu neposední, ale o to do práce nadšenější prvňáčci. A tak nám držte palce, aby nám to těšení, radost a hravost ještě dlouho vydržely.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít