29.5.
2020
VODNÍ SVĚT - projektové dopoledne

VODNÍ SVĚT

Vzhledem k jiné situaci, než na kterou jsme zvyklí, jsem výtvarnou výchovu pojala trochu jinak. Čtyři hodiny jsem zatím byla s dětmi pouze v ZOO a to včetně cesty. Malý počet dětí ve třídě, výborná spolupráce se Samem mě vedla k nápadu vytvořit si 3D objekty, a tak trochu se natěšit na nadcházející dobu, léto, vodu, prázdniny. Ve třetí třídě jsme si udělali mini projekt „Vodní svět“ během čtyřhodinové výuky.

Společně jsme výtvarně vytvářeli „nafouklé“ 3D ryby, které jsme pomalovali temperovými barvami. Ocas a ploutve  byli nakresleny pro změnu fixem nebo pastelkou na zvláštní papír. Tělo i ostatní části rybek jsme zkompletovali, vycpali zmačkaným papírem a vznikl nám krásný 3D efekt.

Jako druhou část výtvarného projektu „vodní svět“ jsme vyráběli 3D bubliny. Ty jsme kašírovali pomocí vlny a lepidla na nafouknuté balónky. Po uschnutí nám vznikly prázdné vlnové bubliny.

Žáky práce velmi bavila a všem vznikly úžasné ryby i bubliny. Pro naše domškoláky vkládám fotografii s našimi výrobky, abychom vás inspirovali a vy jste si mohli svůj vodní svět vytvořit doma. Budu ráda, když mi pošlete, jak se vám práce podařila.

V Praze 29. 5. 2020 Michaela Vaněčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít