7.3.
2020
Únor u prvňáků

Únor je měsíc zimní, unořit se znamená ponořit se. Světlo se vrací, ale my jsme stále ponoření v zimě a sami v sobě. A z našeho ponoření se pak může vzniknout nové. Nové myšlenky a nová síla věci očistit a s jarem začít podporováni sluncem žít čistě bez starých křivd a smutků.

V únoru nás čekalo ještě jedno představení vánočního divadla, tentokrát pro děti z několika škol. I když jsme se zase spíše dívali, zvládli jsme to. A než jsme se rozjeli za sněhem i mořem o jarních prázdninách, usilovně jsme se snažili, abychom byli zase o něco větší čtenáři a písmáci. Jde nám to moc pěkně. Často potěšíme paní učitelku první vlastnoručně přečtenou knihou nebo dokonce napsanou pohádkou. V prvouce jsme si dokonce uspořádali se zavázanýma očima dobrodružné ochutnávání ovoce a zeleniny. Ale nejdůležitější je to, že nás svět okolo zajímá a přemýšlíme o něm. Často si povídáme, co druhým může ublížit, a učíme se brát ohledy na druhé, někdy se nám to ještě nedaří, a to se pak vrátíme z velké přestávky pohádaní a ubrečení. A tak si povídáme, že není vůbec lehké zvládat vztek a naštvanost, že je to někdy, jako bychom měli nasazený prsten z Pána prstenů, který neumíme sundat. A některé holčičky jsou jako sluníčka, pro která je snadné jenom zářit. Ty jsou nám velkou podporou. A je moc hezké, že se umíme usmířit a o tom, co se nám v sobě nelíbí, přemýšlet, a omluvit se.. A také to, že se máme rádi.. A tak nám držte palce, aby nás prsten zla nesvázal a neproměnil, a my jsme zůstali otevření přijímání a radosti, to se pak můžeme učit velmi snadno a zvládneme všechno, co nás potká.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít