7.3.
2019
Únor u nuláčků

Závěr měsíce ledna nuláčům přinesl první slovní vysvědčení, které jsme si slavnostně předali poslední lednový den. První únorový den jsme si užili pololetní prázdniny a pak už hurá do druhého měsíce nového roku, do měsíce února.

Únor jsme zahájili jednou novinkou- plaveckým kurzem na Šutce. První hodinu jsme se seznámili s prostředím a instruktory, nuláčci předvedli své plavecké dovednosti a byli rozděleni do družstev. Na závěr hodiny se všichni malí vodníci vyřádili na skluzavkách a v malých bazénech. V dalších hodinách už se nuláčci začali věnovat pilování různých plaveckých stylů a zvládání nových dovedností.

Stejně jako před zahájením plaveckého kurzu, tak i před výukou bruslení, odjezdem na hory a dalšími aktivitami jsme si s nuláčky povídali o tom, jak zajistit bezpečnost při sportování, při hrách, výletech a vycházkách. K doplnění tohoto povídání nám posloužila beseda s příslušníkem policie ČR. Nuláčci se dozvěděli, jak se mají chovat na ulici, mluvilo se o bezpečnosti silničního provozu a na řadu přišly i neobvyklé a nebezpečné situace, kdy je potřeba vyhledat pomoc dospěláků. Děti měly spoustu otázek na které přednášející pohotově odpovídal. 

Únor nám přinesl vedle studených zimních dnů i dny nečekaně krásné a slunečné. A právě ty jsme využívali k vycházkám a hrám v přírodě. Navštívili jsme naší oblíbenou Stromovku, kde jsme si vedle pozorování přírody užili spoustu her a pohybu. Stromovka zkrátka nikdy nezklame.

Věnovali jsme se však také našemu studijnímu programu. 6. února proběhl v naší škole ,,Den otevřených dveří", kde si nuláčci mohli v ,,hravém zápisu" vyzkoušet, jak jsou připraveni na opravdový zápis do první třídy. Ten se nám již kvapem blíží a tak procvičujeme všechny úkoly, které nás v něm čekají.

A kvapem se blížily i jarní prázdniny. Ale před nimi nás ještě čekala ,,Poetická soutěž", respektive její příprava. Nuláčci dostali za úkol vybrat a naučit se báseň a pak jí přednést před diváky- tedy před svými spolužáky. Někteří šikulkové přednes zvládli hezky, někteří se trochu styděli a někteří na úkol trochu pozapomněli. Škoda.

A pak už jsme mohli vyrazit za jarně-prázdninovými dobrodružstvími. Někdo na hory, někdo na chalupu, někdo si užíval prázdniny v matičce Praze. Užili jsme si je všichni a po prázdninách už nám z února zbývalo jen pár dní. Únor zkrátka utekl, jak voda a teď už se nuláčci těší na jaro. Těšte se s námi.

                                                                                          Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít