7.3.
2019
Únor u nuláčků

Závěr měsíce ledna nuláčům přinesl první slovní vysvědčení, které jsme si slavnostně předali poslední lednový den. První únorový den jsme si užili pololetní prázdniny a pak už hurá do druhého měsíce nového roku, do měsíce února.

Únor jsme zahájili jednou novinkou- plaveckým kurzem na Šutce. První hodinu jsme se seznámili s prostředím a instruktory, nuláčci předvedli své plavecké dovednosti a byli rozděleni do družstev. Na závěr hodiny se všichni malí vodníci vyřádili na skluzavkách a v malých bazénech. V dalších hodinách už se nuláčci začali věnovat pilování různých plaveckých stylů a zvládání nových dovedností.

Stejně jako před zahájením plaveckého kurzu, tak i před výukou bruslení, odjezdem na hory a dalšími aktivitami jsme si s nuláčky povídali o tom, jak zajistit bezpečnost při sportování, při hrách, výletech a vycházkách. K doplnění tohoto povídání nám posloužila beseda s příslušníkem policie ČR. Nuláčci se dozvěděli, jak se mají chovat na ulici, mluvilo se o bezpečnosti silničního provozu a na řadu přišly i neobvyklé a nebezpečné situace, kdy je potřeba vyhledat pomoc dospěláků. Děti měly spoustu otázek na které přednášející pohotově odpovídal. 

Únor nám přinesl vedle studených zimních dnů i dny nečekaně krásné a slunečné. A právě ty jsme využívali k vycházkám a hrám v přírodě. Navštívili jsme naší oblíbenou Stromovku, kde jsme si vedle pozorování přírody užili spoustu her a pohybu. Stromovka zkrátka nikdy nezklame.

Věnovali jsme se však také našemu studijnímu programu. 6. února proběhl v naší škole ,,Den otevřených dveří", kde si nuláčci mohli v ,,hravém zápisu" vyzkoušet, jak jsou připraveni na opravdový zápis do první třídy. Ten se nám již kvapem blíží a tak procvičujeme všechny úkoly, které nás v něm čekají.

A kvapem se blížily i jarní prázdniny. Ale před nimi nás ještě čekala ,,Poetická soutěž", respektive její příprava. Nuláčci dostali za úkol vybrat a naučit se báseň a pak jí přednést před diváky- tedy před svými spolužáky. Někteří šikulkové přednes zvládli hezky, někteří se trochu styděli a někteří na úkol trochu pozapomněli. Škoda.

A pak už jsme mohli vyrazit za jarně-prázdninovými dobrodružstvími. Někdo na hory, někdo na chalupu, někdo si užíval prázdniny v matičce Praze. Užili jsme si je všichni a po prázdninách už nám z února zbývalo jen pár dní. Únor zkrátka utekl, jak voda a teď už se nuláčci těší na jaro. Těšte se s námi.

                                                                                          Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít