11.1.
2021
Prosinec ve třetí třídě

Jak jsme se rozloučili s rokem 2020…

Program Teams a monitor počítače jsme v prosinci konečně vyměnili za školní lavice. Dostali jsme tak předčasný vánoční dárek – mohli jsme být zase spolu, s kamarády a spolužáky, ve škole.

Poslední měsíc roku jsme věnovali opakování učiva z distanční výuky, ale pustili jsme se také do učiva nového. Vyjmenovaná slova a trojciferná čísla nejsou nic lehkého, ale my se s nimi pereme opravdu statečně.

Adventní čas jsme si zpříjemňovali procházkami do Stromovky, posloucháním koled i sledováním vánoční pohádky. Společnými silami jsme si vyzdobili třídu – větvičky, ozdoby, světýlka i vločky na nás dýchaly vánoční atmosféru.  Povídali jsme si o Vánocích, jejich vzniku i významu, o vánočních tradicích. Ukázali jsme si, jak vypadá přání a pár jsme jich vytvořili pro naše nejbližší. Vyráběli jsme svíčky jako krásný dárek pod stromeček.

Poslouchali jsme také evangelijní příběh o zrození Ježíše Krista vyprávěný panem Hejretem (Adventní čtení na youtube.com), který byl spojen s výtvarnou soutěží o drobné ceny. Této soutěže se zúčastnili dva naši žáčci a oba byli vylosováni!

V prosinci jsme měli hned několik zajímavých návštěv. Přijel za námi  pan farář Kolář, navštívily nás lektorky  z Prevcentra s programem bezpečného pohybu na internetu a setkali jsme se také s panem lektorem Hejretem v rámci programu Bible -  jeden z klenotů naší kultury, ve kterém jsme si připomněli odkaz J. A. Komenského.

Poslední školní den se nesl v duchu pohody a radosti - vánoční koledy, povídání, předávání dárečků a sledování pohádky. Předvánoční čas, který jsme si ve škole společně opravdu užili, utekl velmi rychle. Najednou tu byly prázdniny a my se rozloučili s tím, že se na sebe budeme těšit 4. ledna ve škole. … To se nám ale nesplnilo.

Galina Novotná

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít