2.1.
2020
Třetí třída v prosinci

Prosinec je měsíc jako stvořený pro dodržování tradic. Prosincovou tradicí Bratrské školy je divadlo, divadlo a zase divadlo. Jako každý rok jsme zažívali lehký stres s přípravou, mnoho hodin intenzivní práce a konečně i každoroční euforii z dokončeného společného díla. A protože divadlem se člověk učí, naučili se i naši žáčci mnoha užitečným dovednostem – jen pro příklad trpělivosti, zodpovědnosti, hlasité mluvě před diváky, několika novým písním a reáliím některých zemí. Letošní téma bylo pro děti velmi atraktivní, hry se účatnily s plným nasazením a podle reakcí diváků to vše opět stálo za to!

Ve zbývajících vyučovacích hodinách se třeťáci naučili vyjmenovaná slova po M, procvičovali jejich pravopis, učili se vnímat rozdíly mezi slovy MI a MY, MÍT a MÝT. Pracovali jsme s texty z knihy Proč chtěl ptakopysk do Solopisk a následně vymýšleli příběhy vlastní. Vysvětlili jsme si rozdíl mezi přímou a nepřímou řečí a přímou řeč vyhledávali ve vlastních knihách na dílně čtení.

V matematice jsme se, kromě procvičování sčítání, odčítání, násobení a dělení v různých matematických prostředích, věnovali orientaci ve čtvercové síti. V síti se děti pohybovaly pomocí šipkových záznamů, zakreslovaly a rýsovaly různé rovinné obrazce a počítaly jejich obvod a obsah.

Hledali jsme znaky živých organismů, živé organismy jsme rozčlenili na živočichy, rostliny a houby. Popsali jsme jednotlivé etapy lidského života. Děti sestavily svůj rodokmen a své příbuzné představily ostatním spolužákům. Poté sdílely různé zajímavosti ze životů svých předků, dávným předkům se pokusily napsat dopis nebo vánoční přání.

Několik hodin samozřejmě patřilo i adventu. Třeťáci spolu s nuláky, prvňáky a druháky vyrazili do Přerova nad Labem do vánočně vyzdobeného skanzenu. Přes velikou zimu si všichni výlet užili a děti si ho moc pochvalovaly. Ve třídě jsme si ozdobili vánoční stromeček (děkujeme za něj!) pomocí vlastnoručně vyrobených papírových ozdob, upekli cukroví a poslední školní den roku 2019 si rozdali drobné dárečky a užili si pravou předvánoční pohodu.

Milí třeťáci, vážení rodiče, moc vám všem děkuji za aktivní spolupráci ve veškerém školním dění. Také vám moc děkuji za milý vánoční dárek. Do nového roku i nového desetiletí vám přeji hlavně zdraví. Užijte si volné prosincové dny.

Pavla

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít