7.2.
2021
Třetí třída v lednu

Jak jsme odstartovali nový rok...

Ke dni 28.1.2021 je stav: ... 50:47... 50 dnů strávených ve škole : 47 dnů strávených před kamerou! Tenhle výsledek vypovídá sám o sobě :(

S rokem 2020 jsme se loučili s přáním, aby rok náledující byl rokem pozitivních změn a zaslouženého návratu k normálu... Záhy se však ukázalo, že měsíc leden nebude zrovna měsícem splněných přání. Místo návratu do školních lavic, jsme se 4.1.2021 setkali opět před kamerami!

Oprášili jsme "podzimní distanční model" a rychle jsme se vrátili do zajetých kolejí. Přestože nás při on-line výuce nemůže už nic překvapit, cítili jsme na sobě, že tentokrát je to nějaké "horší".... Ráno se na obrazovce objevilo 20 tváří bez úsměvu, dokonce ani na "zlobení" nebyla naláda a to už je hodně špatné! Abychom znovu objevili ztracený elán a motivaci, začali jsme věci dělat trochu jinak :) 

V nejrůznějších kvízech jsme zjišťovali, co všechno si pamatujeme o naší republice, světě, ale i historii nebo podnebí! Nebylo nejdůležitější vědět vše, ale zapojit se, pátrat po odpovědích, přemýšlet... Někteří z nás za aktivitu získali dokonce hodnotné ceny (budou předány ve škole) - pomeranč, notýsek Hledá se Nemo, výběr hry na Tv atd. 

Známou "ranní rosničku", která nás každý den informovala o počasí, jsme na krátko vyměnili za "věštkyni", která předpovídala budoucnost podle své fantazie... Věštit budoucnoust byla samozřejmě legrace, ale to nám nestačilo. Proto jsme zakotvili u "denního zpravodaje", ve kterém se každý den dva z nás stanou moderátory a přináší ostatním to nejdůležitější nebo nejzajímavější z domova i zahraničí! K tomuto nelehkému úkolu se všichni staví velmi svědomitě a zpravodajství třetí třídy je opravdu na úrovni!

Nově jsme se v lednu dobrovolně pustili do projektů z prvouky, kdo měl čas a chuť, zpracoval téma vody a vyzkoušel si, jak doma zíkat všechna její skupenství!

Protože leden je závěrečný měsíc prvního pololetí, poprali jsme se s pololetními on - line testy... Které nám více než naše znalosti ukázaly, jak si na tom stojíme s používáním klávesnice!

A konečně tu byl 28. leden! Ukončení prvního pololetí a také naše první vysvědčení, na kterém byly místo slovního hodnocení známky! Zjistili jsme, že to není tak hrozné, že není čeho se bát. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu!

Do druhého pololetí sobě i všem okolo přejeme, aby se "dobře šlapalo a jelo to hladce"!

Autor neznámý (jeden za všechny, všichni za jednoho:)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít