25.2.
2020
Třeťáci bez Pavly

Vážení rodiče,

za uplynulé období si můžete přečíst shrnutí školního dění od vašich vlastních dětí. Úkolu se zhostily velmi zodpovědně, texty ve skupinkách vymyslely a samostatně přepsaly na počítači.

Přeji vám příjemné čtení a hodně zdraví.

Pavla

 

Zatímco tu nebyla Pavla, tak nás učili různí učitelé, jako třeba: na matematiku Zuzka, na češtinu paní ředitelka. Čj, co nás bavilo:počítače s apkami by/ič a čj diktáty, zvedání měkkých a tvrdých íček s kartičkama. Matematika, co nás bavilo: rýsování, násobení a dělení, indické násobení, písemné počítání a obří sčítací trojuhelníky. Prostě skoro všechno.

MAHULENA a MAGGIE

 

V českém jazyce jsme probírali vyjmenovaná slova po p až v, práci na počítači, procvičování druhů slov, dílnu čtení, deníčky, dopis z hor, přehnaná slova, zimní báseň,recitační soutěž, hlasité čtení, diktáty, domácí úkoly. Zvedání kartiček i/y, čteńí básniček,schválné chybování v diktátě.

Matouš Lucka Kuba Oliver

 

Se Zuzanou jsme dělali indické násobení, závorky a výstaviště, pavučiny, násobení plus-mínus-krát a ještě sčítací trojúhelníky algeprogramy a ještě body a ještě ulohy z pizzama a ze žaludama a dále.ještě násobení a malou nasobilku,sčítaní a porovnání čísel, krát třeba jako 3.3 5.9 nebo 58:2 nebo12+68(68-12) a nebo 59+45-23-12=69). Prostá matematika ze Zuzkou v Bratrské škole Holešovicích.

Filip

 

AUSTRÁLIE Přišla k nám Zuzka Šivicová se svým synem stejně starým jako my. Dozvěděli jsme se spoustu informací o Austrálii, třeba: Hlavní město, zvířata, škola, opera. Hlavní město se jmenuje Camberrasidney. Zvířata: pes Dingo, ryby maskující se za kameny. Škola:každý rok se jim mění třídní spolužáci, děti do třinácti let nesmí chodit bez doprovodu. Nejslavnější opera se jmenuje opera Sidney. Bylo to super. Fífa, Ami, Fany

 

Přednáška o Indii

Přišel k nám učitel florbalu Matouš a vyprávěl nám o Indii. Dozvěděli jsme se, že učil v Indické škole a v pralese ho pokousal vzteklý pes. A v té škole, v které učil, děti uměly dobře anglicky, a jedli tam jenom rýži (někdy s omáčkou z mravenců). Byl tam na půl roku. Pouštěl nám film Milionář z chatrče.

Zajímavosti

Hlavní město je Nové Dillí

jazyky jsou Hindština, Angličtina a regionální jazyky

obyvatelé:1 miliarda 266milionů

rozloha je: 3 287 km2

Mají v Indii velké hory jménem Himaláje.

Teče tam řeka Brahnaputra.

Byly tam postaveny chrámy jménem Zlatý chrám, Lotosový chrám, chrám Karálešvara.

DĚKUJEME, ŽE JSTE SI NA NÁŠ TEXT UDĚLALI ČAS.

Vytvořili: Albert Šimko, Prokop Vojtěchovský, Lukáš Lhota.

 

Korea

Přijeli k nám Korejci, zpívali a hráli na různé flétny. Hráli pantomimické divadlo o stvoření člověka. Hráli jsme různé hry a tančili jsme. Potom Korejci tančili s tradičními šaty a vějíři. Na konci jsme se mohli společně vyfotit.

Ester, Bára T., Klára, Ema

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít