25.2.
2020
Třeťáci bez Pavly

Vážení rodiče,

za uplynulé období si můžete přečíst shrnutí školního dění od vašich vlastních dětí. Úkolu se zhostily velmi zodpovědně, texty ve skupinkách vymyslely a samostatně přepsaly na počítači.

Přeji vám příjemné čtení a hodně zdraví.

Pavla

 

Zatímco tu nebyla Pavla, tak nás učili různí učitelé, jako třeba: na matematiku Zuzka, na češtinu paní ředitelka. Čj, co nás bavilo:počítače s apkami by/ič a čj diktáty, zvedání měkkých a tvrdých íček s kartičkama. Matematika, co nás bavilo: rýsování, násobení a dělení, indické násobení, písemné počítání a obří sčítací trojuhelníky. Prostě skoro všechno.

MAHULENA a MAGGIE

 

V českém jazyce jsme probírali vyjmenovaná slova po p až v, práci na počítači, procvičování druhů slov, dílnu čtení, deníčky, dopis z hor, přehnaná slova, zimní báseň,recitační soutěž, hlasité čtení, diktáty, domácí úkoly. Zvedání kartiček i/y, čteńí básniček,schválné chybování v diktátě.

Matouš Lucka Kuba Oliver

 

Se Zuzanou jsme dělali indické násobení, závorky a výstaviště, pavučiny, násobení plus-mínus-krát a ještě sčítací trojúhelníky algeprogramy a ještě body a ještě ulohy z pizzama a ze žaludama a dále.ještě násobení a malou nasobilku,sčítaní a porovnání čísel, krát třeba jako 3.3 5.9 nebo 58:2 nebo12+68(68-12) a nebo 59+45-23-12=69). Prostá matematika ze Zuzkou v Bratrské škole Holešovicích.

Filip

 

AUSTRÁLIE Přišla k nám Zuzka Šivicová se svým synem stejně starým jako my. Dozvěděli jsme se spoustu informací o Austrálii, třeba: Hlavní město, zvířata, škola, opera. Hlavní město se jmenuje Camberrasidney. Zvířata: pes Dingo, ryby maskující se za kameny. Škola:každý rok se jim mění třídní spolužáci, děti do třinácti let nesmí chodit bez doprovodu. Nejslavnější opera se jmenuje opera Sidney. Bylo to super. Fífa, Ami, Fany

 

Přednáška o Indii

Přišel k nám učitel florbalu Matouš a vyprávěl nám o Indii. Dozvěděli jsme se, že učil v Indické škole a v pralese ho pokousal vzteklý pes. A v té škole, v které učil, děti uměly dobře anglicky, a jedli tam jenom rýži (někdy s omáčkou z mravenců). Byl tam na půl roku. Pouštěl nám film Milionář z chatrče.

Zajímavosti

Hlavní město je Nové Dillí

jazyky jsou Hindština, Angličtina a regionální jazyky

obyvatelé:1 miliarda 266milionů

rozloha je: 3 287 km2

Mají v Indii velké hory jménem Himaláje.

Teče tam řeka Brahnaputra.

Byly tam postaveny chrámy jménem Zlatý chrám, Lotosový chrám, chrám Karálešvara.

DĚKUJEME, ŽE JSTE SI NA NÁŠ TEXT UDĚLALI ČAS.

Vytvořili: Albert Šimko, Prokop Vojtěchovský, Lukáš Lhota.

 

Korea

Přijeli k nám Korejci, zpívali a hráli na různé flétny. Hráli pantomimické divadlo o stvoření člověka. Hráli jsme různé hry a tančili jsme. Potom Korejci tančili s tradičními šaty a vějíři. Na konci jsme se mohli společně vyfotit.

Ester, Bára T., Klára, Ema

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít