31.8.
2020
Těšíme se do čtvrté třídy :-)

Milé žákyně a milí žáci čtvrté třídy, letní prázdniny nám uběhly a věřím, že byly pro každého z vás krásné. Nyní nastal čas návratu do Bratrské školičky :-).

Tentokrát sem přicházíte už jako větší žáci, čtvrťáčci, a to už je něco docela jiného, než třetí třída, kde jste ještě vlastně byli malincí! Teď už budete badateli-průzkumníky mnoha a mnoha věcí, které se dovíte třeba v přírodopisu a vlastivědě. Tyto předměty ještě neznáte, viďte? Možná jste ale o nich už slyšeli od staršího bratříčka, nebo sestřičky, od kamaráda z vyšší třídy a pak víte, že na vás čeká spousta zajímavostí o přírodě, zvířátkách, vůbec o okolním světe a také o nás, o lidech, o lidské civilizaci.

Budeme spolu chodit hodně do přírody, jak jen nám to počasí i školní rozvrh dovolí, a také na různé výpravy za poznáním a kulturou do muzeí, ateliérů, galerií a jiných míst. Chytří a vzdělaní lidé, kteří v nich pracují, nám budou pomáhat pochopit a seznámit se třeba s tím, jak člověk přišel na to, že rostliny pro stravu nemusí jen hledat někde v divočině, ale může si je sám vypěstovat. Budete se divit, jak velmi složitá a dlouhá cesta vedla od semínka náhodně nalezeného k myšlence, že by jej mohl zasadit, vypěstovat a usnadnit si tak život!

Budeme po celý školní rok poctivě pracovat, učit se, povídat si o tématech výuky, tvořit, přemýšlet, vymýšlet řešení, když si nebudete vědět rady, zasmějeme se spolu a někdy si i zazpíváme třeba lidovou písničku, když se nám to bude hodit k literatuře.

V ranních kruzích si vždy na zahájení vyučování povíme o tom, co důležitého jste předešlého dne prožili, jak jste zvládli domácí úkoly, čemu jste moc nerozuměli a také, jaká témata výuky a aktivity vás dopoledne ve škole čekají.

Každý den ve chvílích volna si pro dobrou náladu i pohrajete a zadovádíte, protože se nedá stále jen pracovat, je také třeba si odpočinout a odreagovat se!

První setkání celé Bratrské školy pro tento školní rok 2020–2021 se bude konat hned 1. září v půl deváté, kdy se sejdeme k ranní bohoslužbě – uvidíme se tedy nejdříve tam.

Moc se na vás všechny těší vaše nová třídní paní učitelka Dita Königová a vaše paní asistentka Eliška Tomanová.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít