10.11.
2019
Říjen ve druhé třídě

Milí rodiče,

podzim už tu máme v plném proudu. Jakkoliv musíme znásobit vrstvy oblečení, stále se snažíme trávit čas venku. V říjnu jsme byli například na programu Vím, co jím v Národním zemědělském muzeu, taky pouštět draky na Letné, v Muzeu Policie ČR jsme viděli divadelní představení a užili jsme si i procházku v okolí školy, kde jsme pozorovali dopravní značení, abychom se dostali bezpečně do školy. Také jsme byli v ZOO, kde jsme ale pořádně zmokli.

Doma jsme pracovali na ekologickém projektu, při kterém jsme se snažili změnou svého chování přispět k záchraně planety. Na projektech jsme pracovali i ve škole. Mnoho jsme se toho naučili. V českém jazyce už zvládneme dělit slova na hlásky a slabiky, určovali jsme druhy vět a zkoušeli správně vyslovit, přečíst a napsat slova s hláskami dě, tě, ně. Kromě toho jsme také tvořivě psali, měli několik dílen čtení a k práci celkově využivali naše oblíbené (nebo spíš paní učitelky oblíbené) metody kritického myšlení. Do hodiny matematiky nás přišel navštívit Děda Lesoň. Od té doby už známe jeho zvířátka, která se ráda přetahují. Počítáme už od 0-30 a začali jsme se zabývat násobky 2 a 3. V prvouce jsme opustili téma ekologie a pustili se do dopravní výchovy. Naše okna zdobí krásné výrobky, které jsme vytvářeli s paní učitelkou Míšou a s panem učitelem Danielem už pomalu začínáme nacvičovat na vánoční divadlo. Máte se opět na co těšit!

My se už teď těšíme na další mlhavé podzmní dny!

Zdraví vás děti z druhé třídy, Lucie, Eliška a Marcela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít