2.11.
2018
Říjen ve čtvrté třídě

Během října jsme pilně pracovali. Naučili jsme se písemně násobit, zlepšovali se v geometrii, počítali algebrogramy, řešili slovní úlohy. Rozeznáme předložky a předpony, píšeme běhací diktáty, vymýšlíme věty, umíme psát správně bě/bje, vě/vje, pě, zopakovali jsme vyjmenovaná slova po b,l,m. Určujeme pád, číslo a rod u podstatných jmen a osobu, číslo a čas u sloves. Stále ještě teplé říjnové počasí nás lákalo k vycházkám a výletům. Kromě těchto aktivit jsme si užili i mnoho programu ve škole. Dramatické výchova v naší třídě byla již na začátku měsíce. Příjemně strávený byl i čas na táboráku s buřty a kytarou. Je hezké se potkat se spolužáky, rodiči i učiteli.

O mezilidských vztazích, ale i o rizicích internetu nás poučili policistky v rámci preventivního programu. Další školní čas nám zpestřily prezentace připravené vzájemně dětmi. Témata byla opravdu zajímavá a informace třídu zaujaly. Vzhledem k prvním pokusům se ukazuje, že prezentační dovednosti dětí jsou na velmi dobré úrovni. Mezi tématy se objevili dinosauři, počítačové hry, vesmír a mnoho dalšího. Ve třetím týdnu návštívila školu středověká hudební skupina Zanyka se svým vystoupením. Dětem se líbily zvláště netradiční hudební nástroje. V posledním týdnu se čtvrťáci vydali do ZOO na program Srst, peří a šupiny. Co nového se tam děti dověděly? Určitě se jich nezapomeňte zeptat. Společná prezentace dětmi vyrobených staveb a plakátů proběhne na začátku listopadu. Už se moc těšíme!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít