2.11.
2018
Říjen ve čtvrté třídě

Během října jsme pilně pracovali. Naučili jsme se písemně násobit, zlepšovali se v geometrii, počítali algebrogramy, řešili slovní úlohy. Rozeznáme předložky a předpony, píšeme běhací diktáty, vymýšlíme věty, umíme psát správně bě/bje, vě/vje, pě, zopakovali jsme vyjmenovaná slova po b,l,m. Určujeme pád, číslo a rod u podstatných jmen a osobu, číslo a čas u sloves. Stále ještě teplé říjnové počasí nás lákalo k vycházkám a výletům. Kromě těchto aktivit jsme si užili i mnoho programu ve škole. Dramatické výchova v naší třídě byla již na začátku měsíce. Příjemně strávený byl i čas na táboráku s buřty a kytarou. Je hezké se potkat se spolužáky, rodiči i učiteli.

O mezilidských vztazích, ale i o rizicích internetu nás poučili policistky v rámci preventivního programu. Další školní čas nám zpestřily prezentace připravené vzájemně dětmi. Témata byla opravdu zajímavá a informace třídu zaujaly. Vzhledem k prvním pokusům se ukazuje, že prezentační dovednosti dětí jsou na velmi dobré úrovni. Mezi tématy se objevili dinosauři, počítačové hry, vesmír a mnoho dalšího. Ve třetím týdnu návštívila školu středověká hudební skupina Zanyka se svým vystoupením. Dětem se líbily zvláště netradiční hudební nástroje. V posledním týdnu se čtvrťáci vydali do ZOO na program Srst, peří a šupiny. Co nového se tam děti dověděly? Určitě se jich nezapomeňte zeptat. Společná prezentace dětmi vyrobených staveb a plakátů proběhne na začátku listopadu. Už se moc těšíme!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít