11.11.
2019
Říjen v páté třídě

Tak nám utekl druhý měsíc tohoto školního roku. Stejně jako nás postupně opustilo teplé počasí, utekly nám velmi rychle proběhlé akce. Navštívili jsme ZOO s kreslením. Další naše výtvarné výtvory jsme odnesli na Pražský hrad, kde vybrané z nich jsou vystaveny v rámci výstavy Hravý architekt. Velmi obtížné bylo rozhodnout, které práce budou vystaveny. Vybíralo se tedy hlavně podle použité techniky, ale i přesto to nebylo jednoduché. Naše práce byly velmi povedené. Skvělé je, že je všechny pak bude možné vidět na příštím ročníku této výstavy. Po vybrání prací nám byla představena jednotlivá díla na výstavě a na závěr jsme si vyrobili obrázek na památku.

Kromě Pražského hradu navštívila naše třída v říjnu ještě Národní divadlo. Celou budovu jsme si prošli s průvodcem. Nejzajímavější byla asi návštěva střechy a také rychlé nakouknutí do hlediště. Bylo třeba být úplně potichu, protože na jevišti právě probíhala zkouška. Celou prohlídku nám zakončila módní přehlídka. Vybrané děti nám předvedly kostýmy používané při představeních v Národním divadle. To byla skutečně nevšední podívaná. Mezi další říjnové akce patřila třeba Biblická hodina, hraní na drumbeny a s Danielem již práce na divadle.

Každý měsíc se cítíme zase o trochu dospělejší. Všímáme si více světa a souvislostí v něm. Zajímá nás, co a proč společnost považuje za správné. Co lidé okolo nás přijali za své a jaké důvody je k tomu vedli. Snažíme se porozumět tomu, proč vlastně chodíme do školy a co se kterou činností učíme. Věnujeme hodně času vzájemnému vysvětlování a argumentaci. Takové dovednosti se nám budou v budoucnu jistě hodit.

Již se připravujeme na prezentace a začínáme se připravovat na divadlo, ve kterém máme letos největší role, které pravidelně nejstarším žákům školy připadají. Než se pustíme do nacvičování ze všech sil, ještě si odpočineme během podzimních prázdnin. Pak už hurá na zkoušení divadla!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít