6.2.
2021
První měsíc roku 2021 u druháků - Díky za celý prožitý ve škole!

První měsíc roku 2021 u druháků - Díky za celý prožitý ve škole!

Každý školní den nového roku jsme si mohli říci: Díky za to, že my se můžeme společně vidět, slyšet se a dotknout se.

A toho jsme všemi silami využívali. Stále nás bylo všude plno.

V prvních dnech jsme ještě vzpomínali na velké zážitky vánočních dní a hlavně na slávu spojenou s příchodem nového roku. Ohňostroje byly velké téma na několik komunitních kruhů.

Každý z nás také popisoval jeden vybraný dárek, který k Vánocům dostal. Zkusili jsme i takové povídání sepsat.

Nezapomněli jsme ani připomenout svátek Třech králů. Poslouchali jsme příběh o zjevení hvězdy. O moudrých a vzdělaných lidech, kteří ve hvězdě poznali počátek nové naděje a hned ji následovali.

O takové naději, o našich přáních do dalších dní, jsme se společně zkusili zamyslet. Někteří i svá přání odvážně sdělili ostatním.  Zaznělo i velké přání, abychom se mohli už stále scházet všichni ve zdraví ve škole, v rodinách, i se vzdálenějšími kamarády. Budeme tedy doufat, že se nám taková přání skutečně vyplní. Domů jsme si odnesli také vlastnoručně vyrobené voňavé pokladničky, které připomínaly vzácné dary králů Ježíškovi.

Velkým novoročním darem pro nás všechny byla nálož sněhu. Zahrada byla několik dní celá bílá, jako na horách. Stavěli se samozřejmě sněhuláci, koulovalo se. A také se testovala kvalita sněhu. Někteří prováděli testy obětavě ve vlastní puse. Paní učitelka provedla test sněhu rozpuštěním ve sklenici. Když jsme pak viděli, co vše zajímavého se ve sněhu schovává, naše zahradní zmrzlina už tolik nelákala. Měřili jsme pravidelně teplotu venku pomocí teploměru a hledali stopy živých tvorečků ve sněhu.

Ve třídě nás opět navštívil pan Hejret. Tentokrát nám přednesl opravdu zajímavé a aktuální téma.

Nenech se oklamat! Médii, reklamou. Ptej se a hledej, zda je vše opravdové. Nestačí jen první pohled a pár lákavých slov. Poznávali jsme na příkladech, že se vyplatí: Buď opatrný, než se pustíš do něčeho neznámého, nevyzkoušeného. Program byl nejen poučný, ale zkusili jsme si také vyrobit vlastní reklamu a prezentovat ji „naživo“ ostatním.

Druhou polovinu měsíce jsme věnovali poctivému opakování a pololetním písemným testům. Na to, že to byly naše první písemky, jsme uspěli opravdu skvěle. Nová zkušenost se vyplatila. Jsme zase o velký krok dál. Naše pětiměsíční úspěchy a snažení byly odměněny pololetním vysvědčením. Každý z nás dostal také dopis psaný přímo pro něj. Ve třídě jsme si alespoň symbolicky přiťukli dobrou šťávou. Hostinu si uspořádáme určitě hned, jak to zase půjde. Na to se už moc a moc těšíme!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít