7.2.
2021
Páťáci v lednu 2021

Radostně jsme prožili vánoční svátky, přivítali jsme nový rok 2021 a těšili se do školy. Ale jak už to chodívá, radovali jsme se z brzkého setkání ve škole předčasně. S novým rokem přišlo opět nové omezení. Do školy se nenastoupí, čeká nás distanční výuka.

Jsme sice už zkušení v používání technologií, ráno se přinutíme vstát a sednout si k počítači, ale.... Asi už nám chybí osobní setkávání ve třídě, povídání si o přestávkách, společný smích, běhání na školní zahradě, hraní vybíjené, odpoledne v družině.

Snažíme se věnovat se učení, ale dává nám to někdy pěkně zabrat. Postupně se prokousáváme přídavnými jmény a zájmeny, zabrousíme i do učiva staršího, abychom se ubezpečili, že jsme ještě všechno nezapomněli. V matematice zdoláváme někdy lépe, někdy hůře příklady s velkými čísly. Občas nás potrápí, zda máme nejdříve násobit a pak odčítat, vyřešit závorku nebo spíše sčítat. Zápolíme s kružítkem a vzpomínáme, jak se vlastně rýsují kolmice. Na přírodovědu a vlastivědu mnoho prostoru nezbývá. Informace k tématům se ale snažíme získat samostatně nebo s pomocí rodičů. Daří se nám to jak kdy. Někdy lépe, někdy hůře. Ale nevzdáváme to.

A tak to jde den co den. Mnozí závidíme našim mladším spolužákům, že usedají ve škole do lavic. Asi bychom už vyměnili naše pohodlné sezení doma za židle ve škole. Snad už to bude brzy.

Katka Kracíková

7. 2. 2021

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít