7.10.
2018
Prvňáčci v září září!

Milí rodiče,

v následujících pár řádcích bych Vám ráda shrnula, co všechno jsme už v první třídě za měsíc září prožili. A že toho nebylo málo! První školní den, jenž jsme letos oslavili kvůli nepřízni počasí tak trochu namačkaní ve vstupní hale, se přes veškerou nervozitu prvňáčků (i paní učitelky) velmi vydařil. S požehnáním od pana faráře jsme se společně vydali vstříc novým dobrodružstvím. Naše vzájemné poznávání se navzájem, poznávání budovy školy, utváření školních pravidel a nespočet her děti okomentovaly slovy: A kdy už se konečně začneme učit?" Asi si sami dovedete představit, jak brzy téhle věty potom litovaly. Nebo ne?

S učením jsme totiž začeli hned druhý školní týden a od té doby jsme toho zládli mnoho - v českém jazyce už umíme správně sedět a správně držet tužku, psát i číst hned několik velkých tiskacích písmen, skládat z nich krátká slova i vymýšlet jednoduché věty. Čas od času k nám přiletí marťan, se kterým hrajeme hry a učíme se tak genetickou metodu čtení. V matematice podle prof. Hejného jsme zavedli hned několik různých prostředí (např. krokování, origami, krychlové stavby, sčítací trojúhelníky atp.) a těšíme se, že budeme poznávat další a další a budovat si tak v hlavě schémata, která budou našimi velkými pomocníky.

Prvouce jsme se ze všeho nejvíc věnovali na adaptačním pobytu v Bělči nad Orlicí. Úžasné prostředí evangelického tábora J. A. Komenského nabilo pozitivní energií všechny zúčastněné. Počasí se nám vydařilo na jedničku, skoro jako bychom se vrátili do letních prázdnin - většinu času jsme chodili v krátkých rukávech, občas i bosky, a užívali jsme si les, rybník, nedaleký skanzen a v neposlední řadě výborná jídla od místního pana kuchaře. Stala se z nás vlčácká smečka (už jste někdy viděli vlky, co nosí svítivě žlutá trička? Já jo!), svolávali jsme se vytím a seznámili jsme se s kamarádem Mauglím i s dalšími postavami z Knihy džunglí. Ale o tom už Vám děti určitě vyprávěly, že?

Dále nás navštívil pan farář, se kterým jsme se seznamovali s příběhy z Bible, zpívali si a hráli zábavné hry, také jsme šli ven pozorovat zvířátka ve Strmovce a taky pouštět draky na Letnou.

Fůů, to jsme toho ale stihli! A to nám ta škola teprve začíná! Těšíme se tedy na další měsíce, na nová písmenka, nové písničky a nové zážitky.

Děti z první třídy, Lucie, Eliška a Marcela.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít