7.10.
2018
Prvňáčci v září září!

Milí rodiče,

v následujících pár řádcích bych Vám ráda shrnula, co všechno jsme už v první třídě za měsíc září prožili. A že toho nebylo málo! První školní den, jenž jsme letos oslavili kvůli nepřízni počasí tak trochu namačkaní ve vstupní hale, se přes veškerou nervozitu prvňáčků (i paní učitelky) velmi vydařil. S požehnáním od pana faráře jsme se společně vydali vstříc novým dobrodružstvím. Naše vzájemné poznávání se navzájem, poznávání budovy školy, utváření školních pravidel a nespočet her děti okomentovaly slovy: A kdy už se konečně začneme učit?" Asi si sami dovedete představit, jak brzy téhle věty potom litovaly. Nebo ne?

S učením jsme totiž začeli hned druhý školní týden a od té doby jsme toho zládli mnoho - v českém jazyce už umíme správně sedět a správně držet tužku, psát i číst hned několik velkých tiskacích písmen, skládat z nich krátká slova i vymýšlet jednoduché věty. Čas od času k nám přiletí marťan, se kterým hrajeme hry a učíme se tak genetickou metodu čtení. V matematice podle prof. Hejného jsme zavedli hned několik různých prostředí (např. krokování, origami, krychlové stavby, sčítací trojúhelníky atp.) a těšíme se, že budeme poznávat další a další a budovat si tak v hlavě schémata, která budou našimi velkými pomocníky.

Prvouce jsme se ze všeho nejvíc věnovali na adaptačním pobytu v Bělči nad Orlicí. Úžasné prostředí evangelického tábora J. A. Komenského nabilo pozitivní energií všechny zúčastněné. Počasí se nám vydařilo na jedničku, skoro jako bychom se vrátili do letních prázdnin - většinu času jsme chodili v krátkých rukávech, občas i bosky, a užívali jsme si les, rybník, nedaleký skanzen a v neposlední řadě výborná jídla od místního pana kuchaře. Stala se z nás vlčácká smečka (už jste někdy viděli vlky, co nosí svítivě žlutá trička? Já jo!), svolávali jsme se vytím a seznámili jsme se s kamarádem Mauglím i s dalšími postavami z Knihy džunglí. Ale o tom už Vám děti určitě vyprávěly, že?

Dále nás navštívil pan farář, se kterým jsme se seznamovali s příběhy z Bible, zpívali si a hráli zábavné hry, také jsme šli ven pozorovat zvířátka ve Strmovce a taky pouštět draky na Letnou.

Fůů, to jsme toho ale stihli! A to nám ta škola teprve začíná! Těšíme se tedy na další měsíce, na nová písmenka, nové písničky a nové zážitky.

Děti z první třídy, Lucie, Eliška a Marcela.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít