10.12.
2018
Prvňáčci a jejich listopad

Milí rodiče, 

přestože listopad patří podle kalendáře k měsícům dlouhým, nám v prní třídě utekl mrknutím oka. Podzimní prázdniny jsme si ještě užívali v krátkých rukávech a najednou se těšíme na Vánoce. 

S novým měsícem k nám přišel do Bratrské školy nový spolužák Prokop a my si myslíme, že se u nás moc hezky zabydlel. Z 23 prvňáčků se tedy stalo 24.

První listopadové dny patřily 100 letům republiky. Celá škola se totiž sešla ve školní hale a prezentovala vše, co si k výročí republiky připravila. My jsme si spolu s nuláčky připravili oblíbenou píseň pana prezidenta Masaryka Ach synku synku a za doprovodu paní učitelky Dáši písničku celé škole zazpívali. 

12. listopadu jsme se vydali do nedalekého divadla Gong na představení Mauglí. Viděli jsme růžového pelikána a zpívající vlky a zavzpomínali si tak na Knihu džunglí. Po divadle jsme se v nedalekém parku procházeli, hráli hry a ztráceli se v kamenném bludišti. 

Ten samý týden ve čtvrtek (15.11.) jsme se vydali na druhou procházku Prahou s panem architektem. Tentokrát na Staroměstské náměstí a do Josefova. To byste nám nevěřili, co všechno lze vidět na slavném orloji! Na procházce nás překvapila paní zima, která pomalu ale jistě klepala na dveře, proto jsme se na nejslavnějším pražském náměstí zahřívali skákací pyramidou a dalšími hrami a stali se tak atrakcí pro velké množství okolo stojících turistů. 

V listopadu nás čekala ještě jedna novinka v podobě tělocvičny. Tělocviky uvnitř dostaly nový rozměr, objevujeme teď všemožná nářadí, plazíme se opičími drahami atp. V pracovních činnostech jsme se seznámili se školní zahradou, se zahradním pracovním náčiním a s naším záhonkem. Na zahradě se ale i před přicházející zimu snažíme trávit co možná nejvíc času, hrajeme si na ptačí detektivy, pozorujeme stromy a tak dále. 

V českém jazyce i v matematice jsme všichni udělali velké pokroky a s posledními listopadovými dny se dostali i k posledním stránkám našich učebnic. V čj jsme procvičovali čtení samostatně i ve dvojicích, seznámili jsme se s dvouhláskami au, ou, porovnávali jsme dlouhé a krátké samohlásky a tvrdé a měkké souhlásky. V M jsme vstoupili do nových prostředí (dřívka, schody), začali krokovat vzad, procvičovali jsme psaní číslic, řadili se podle čísel v číselné řadě, stavěli bludiště, rozkládali čísla atp. 

V rámci ranního kruhu jsme začali číst židovské příběhy, které nás blíže seznamují s tím, kdo to ti Židé vlastně jsou. To je důležitá věc, blíží se totiž vánoční divadelní představení, které bude celé protkané židovskou tématikou. Proto jsme už v listopadu na divadlo pilně nacvičovali a pod taktovkou pana učitele Daniela se učili např. zpívat v hebrejštině. Těšíme se, až se s Vámi se všemi v divadle uvidíme. 

Slyšíte taky ten zvuk rolniček a cítíte vůni perníčků? My v první třídě jo! Na Vánoce už se moc těšíme.

Tak na shledanou zase v prosinci.

Lucie, Marcela a Lenka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít