10.2.
2019
Prvňáčci a jejich leden

Jak jste si užili Vánoce? My prvňáčci z Bratrské moc! Alespoň naše víkendové deníčky to říkaly. Při první příležitosti setkání ve škole po Vánocích jsme si vytvořili list přání pro nový rok 2019. Máme ho teď ve třídě vyvěšený, aby nám připomínal, že se máme snažit, abychom dosáhli našich cílů. Dost z nich se nám daří plnit už teď. Tak například čteme jako o závod a skoro každý den přicházíme přečtené knihy prezentovat spolužákům, také trávíme čas venku a poznáváme přírodu a snažíme se být hodní jak sami na sebe, tak na naše blízké.

Nejenom že jsem se tenhle měsíc posunuli o velký kus dopředu v českém jazyce a v matematice, my jsme se učili poznávat nové věci i v tělocviku. Konkrétně na kluzišti na Letné, kam jsme celý leden chodili bruslit. Paní instruktorky se nás snažily naučit správnou techniku bruslení, my jsme ale mnohem radši hráli "rybičky, rybičky" a byli rádi, že se udržíme na ledě.

Kromě bruslí si ale většinna z nás obula i přeskáče a lyže, a to na lyžařském pobytu v Nových Hutí v krásné šumaské krajině. Program byl každý den dost podobný, vždycky trošku sportovní a trošku kulturní. Dopoledne jsme se obě dvě skupiny (Piloti s pilotkami Dášou Pařízkovou a Šárkou Havelkovou a Sněhová parta s Lucií a Vládou Kechrtem) vypravily na sjezdovku a celé dopoledne tam zlepšovaly své carvingové obloučky. Odpoledne jsme trávili většinou s paní vychovatelkou Marcelou na bobech, někdo z nás ale také běžkoval. Po večeři pro nás vždy Danilel a Dáša přichystali kulturní část - zpívání s kytarou. Bylo skvělé vidět tolik spokojených, zpívajících a unavených tvářiček. Na dobrou noc nám Daniel četl Děti z Bullerbynu. No moc jsme si to celé užili!

Nesmíme zapomenout ani na reprízu našeho divadelního představení pro školy a náslenou besedu o judaismu s panem Hejretem, která nás moc bavila. Bezesporu nejoblíbenější část besedy bylo vyrábění chanukových svícnů z Lego kostek, které nám Lego věnovalo. Myslíme, že to bylo moc pěkné zakončení našeho multikulturního programu.

Na konci ledna přišlo tolik očekávané rozdávání vysvědčení. Paní učitelka řekla, že si ho musíme zasloužit. Čekal nás proto den plný luštění a šifer a pomocí indícií pak vysvědčení našli v zahradním domečku. To bylo radosti! Těšili jsme se z něj potom během pololetních prázdnin v teple svých domovů. 

Ještě víc se ovšem těšíme na nové pololetí. Snad nám přinese mnoho výzev.

Hezké dny všem!

Děti z první třídy, Lucie, Eliška a Marcela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít