7.1.
2019
Prosinec v první třídě

Milí rodiče,

nám prvňáčkům se prosinec moc líbil. Tak za prvé jsme se celý měsíc těšili na Ježíška. Od posledního listopadového dne nám krásně vyzdobená škola spolu s vůní jehličí připomínala, že Vánoce se nezadržitelně blíží. Při ranních kruzích jsme se, i když to paní učitelka občas ani nechtěla, pořád jen bavili o tom, co pro nás Vánoce znamenají, co děláme na Štědrý den, jaké je naše oblíbené vánoční cukroví a na jaké dárky se těšíme ze všeho nejvíc. Mluvili jsme o tom, že nejdůležitější je především čas strávený s rodinou, vyprávěli jsme si, jak se Vánoce slaví v cizích zemích i u nás doma a zkoušeli jsme nejrůznější tradiční vánoční zvyky.

Kromě toho všeho jsme ale nezapomněli ani na učení. V českém jazyce jsme především procvičovali tvrdé a měkké souhlásky, učili jsme se jejich správnou výslovnost, rozpoznávali je ve slovech, vymýšleli slova, která tyto slabiky obsahovala a tak dále. Samozřejme jsme si i hráli, věnoovali se čtení a vymýšlení příběhů. V matematice jsme se věnovali novému prostředí: schody. Bolely nás nohy ze samého chození po schodech nahoru a dolů, zato jsme ale prostředí pochopili velmi rychle. Dále jsme pokračovali v zajetých kolejích - součtové trojúhelníky, krychlové stavby, dřívka, číselná řada, krokování a rozklad čísla. Celkově se stálo pohybujem v numeraci do 10. Prvoukou se samozřejmě neustále prolínaly Vánoce. O těch (a o dalších zajímavých věcech) jsme si povídali s panem farářem Kolářem na biblické hodině. Zpívali jsme s ním i několik koled a jsme rádi, že už konečně víme, jak to s tím Ježíškem bylo. 

Hlavní středobod celého prosince ale bylo naše vánoční divadelní představení ,,SHALOM CHAVERIM - Osm chanukových světel". Na divadlo jsme nacvičovali celý prosinec jak ve škole, tak v kostele u Jákobova žebříku. Myslíme si, že se nám představení moc povedlo a paní učitelka je na nás velmi pyšná! Děkujeme, že jste nám pomohli s výrobou kostýmů (divadlo budeme opakovat pro školy ještě 16. 1., proto je potřeba kostými zachovat!) i za krásný a dlouhý potlesk. Největší díky ale patří panu učiteli Razímovi, který pro nás celé divadlo vymyslel a zrežíroval. My jsme si samotné představení velmi užili. 

V posledním týdnu před prázdninami jsme jsme ještě stihli výstavu betlémů v Betlémské kapli, bohoslužbu s požehnáním u Jákovoba žebříku a krásnou vánoční besídku plnou koled, cukroví ... a představte si, dorazil k nám i Ježíšek a přinesl nám nádherné knížky a hry. Děkujeme, Ježíšku! : )

Tak takhle vypadal náš prosinec. Jak vypadal ten Váš? 

Do nového roku všechno nejlepší, 

shalom chaverim.

Lucie, Lenka a Marcela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít