7.1.
2019
Prosinec v první třídě

Milí rodiče,

nám prvňáčkům se prosinec moc líbil. Tak za prvé jsme se celý měsíc těšili na Ježíška. Od posledního listopadového dne nám krásně vyzdobená škola spolu s vůní jehličí připomínala, že Vánoce se nezadržitelně blíží. Při ranních kruzích jsme se, i když to paní učitelka občas ani nechtěla, pořád jen bavili o tom, co pro nás Vánoce znamenají, co děláme na Štědrý den, jaké je naše oblíbené vánoční cukroví a na jaké dárky se těšíme ze všeho nejvíc. Mluvili jsme o tom, že nejdůležitější je především čas strávený s rodinou, vyprávěli jsme si, jak se Vánoce slaví v cizích zemích i u nás doma a zkoušeli jsme nejrůznější tradiční vánoční zvyky.

Kromě toho všeho jsme ale nezapomněli ani na učení. V českém jazyce jsme především procvičovali tvrdé a měkké souhlásky, učili jsme se jejich správnou výslovnost, rozpoznávali je ve slovech, vymýšleli slova, která tyto slabiky obsahovala a tak dále. Samozřejme jsme si i hráli, věnoovali se čtení a vymýšlení příběhů. V matematice jsme se věnovali novému prostředí: schody. Bolely nás nohy ze samého chození po schodech nahoru a dolů, zato jsme ale prostředí pochopili velmi rychle. Dále jsme pokračovali v zajetých kolejích - součtové trojúhelníky, krychlové stavby, dřívka, číselná řada, krokování a rozklad čísla. Celkově se stálo pohybujem v numeraci do 10. Prvoukou se samozřejmě neustále prolínaly Vánoce. O těch (a o dalších zajímavých věcech) jsme si povídali s panem farářem Kolářem na biblické hodině. Zpívali jsme s ním i několik koled a jsme rádi, že už konečně víme, jak to s tím Ježíškem bylo. 

Hlavní středobod celého prosince ale bylo naše vánoční divadelní představení ,,SHALOM CHAVERIM - Osm chanukových světel". Na divadlo jsme nacvičovali celý prosinec jak ve škole, tak v kostele u Jákobova žebříku. Myslíme si, že se nám představení moc povedlo a paní učitelka je na nás velmi pyšná! Děkujeme, že jste nám pomohli s výrobou kostýmů (divadlo budeme opakovat pro školy ještě 16. 1., proto je potřeba kostými zachovat!) i za krásný a dlouhý potlesk. Největší díky ale patří panu učiteli Razímovi, který pro nás celé divadlo vymyslel a zrežíroval. My jsme si samotné představení velmi užili. 

V posledním týdnu před prázdninami jsme jsme ještě stihli výstavu betlémů v Betlémské kapli, bohoslužbu s požehnáním u Jákovoba žebříku a krásnou vánoční besídku plnou koled, cukroví ... a představte si, dorazil k nám i Ježíšek a přinesl nám nádherné knížky a hry. Děkujeme, Ježíšku! : )

Tak takhle vypadal náš prosinec. Jak vypadal ten Váš? 

Do nového roku všechno nejlepší, 

shalom chaverim.

Lucie, Lenka a Marcela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít