10.1.
2021
Prosinec u páťáků

V prosinci už jsme byli zase ve škole. Opakovali jsme si učivo, které jsme probírali během distanční výuky v říjnu a v listopadu a postupně jsme se seznamovali s učivem novým. Byli jsme rádi, že jsme zase spolu ve třídě a že se nevidíme pouze prostřednicvím obrazovek našich monitorů.

Během prosince nás navštivili lektorky z Prevcentra se svým programem o bezpečném pohybu na internetu. Také k nám zavítali lektorky z Křesťanské pedagogicko psychologické poradny, se kterými jsme se potkali naposledy na jaře. Navázali jsme na program zaměřený na posilování vztahů ve třídě, vzájemnou spolupráci a kamarádství. Oba programy nás bavili, zjistili jsme o sobě a spolužících mnoho nových informací. Také jsme si připomněli odkaz J. A. Komenského v programu Bible - jeden z klenotů naší kultury s pane Hejretem.

Každý rok chodíváme v předvánočním čase na vánoční bohoslužbu do kostela U Jákobova žebříku v Kobylisích. Bohužel nám letos toto umožněno nebylo a tak pan farář Kolář přišel do školy za námi.

Poslední školní den roku 2020 jsme si ve třídě připravili vánoční posezení. Paní asistentka Maruška připravila lahodné kakao, povídali jsme si Vánocích, vánočních tradicích, o tom, jak to chodí v jednotlivých rodinách, také jsme si trochu zanotovali vánoční koledy. O hudební doprovod se postarali někteří naši spolužáci. I když jsme museli být v rouškách, bylo to prima dopoledne.

Rozešli jsme se na vánoční svátky a těšili se, že po Vánocích zase uvidíme. Ale všechno bylo zase jinak.

Katka Kracíková

10. 1. 2021

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít