5.1.
2019
Předvánoční těšení u nuláčků

Prosinec přinesl vůni jehličí ve vyzdobené škole a s ní k nuláčkům vplula předvánoční a velmi natěšená atmosféra. Naše ranní povídání se stále točilo okolo vánočních zvyků a tradic. Povídali jsme si o tom, jak se slavily svátky v dřívějších dobách a jak dnes, jak se slaví v různých zemích a především, jak je slavíme my v našich rodinách s našimi nejbližšími. Vyjadřovali jsme svá tajná přání a zpívali vánoční a zimní písně a samozřejmě koledy. 

Velké úsilí jsme věnovali především přípravě vánočního divadelního představení ,,SHALOM CHAVERIN - Osm chanukových světel", cvičili jsme role, zkoušeli písně a s pomocí rodičů dotvářeli kostýmy a rekvizity. Bylo to náročné, ale bylo patrné, že výsledek bude stát za to.

Mezi těšením jsme se však věnovali i naší přípravě na školu a trénovali jsme komunikační dovednosti, grafomotoriku, sluchové a zrakové vnímání, myšlení a paměť. Nezanedbávali jsme ani pohyb a sportovali jsme v tělocvičně i na školní zahradě.

Na vycházkách jsme pozorovali, co se mění v přírodě a těšili jsme se z občasné sněhové nadílky, která nám bohužel dlouho nevydržela. Moc se nám líbila vycházka do Muzea Karlova mostu a plavba lodičkou okolo Karlova mostu a na Čertovku, kterou doprovázel pan kapitán vyprávěním. Byla to prima akce.

Vánoční atmosféru jsme v nuláčku podpořili výrobou přáníček pro babičky a dědečky v domovech pro seniory, Akce se jmenovala ,,Ježíškova vnoučata" a věřím, že nuláčkovská přáníčka potěšila.  

A jak mizela čokoláda z adventních kalendářů, narůstalo těšení a Štědrý den se blížil. A pro nás konečně nastal den premiéry našeho vánočního divadla. Všichni jsme byli natěšení a napjatí, jak nám premiéra vyjde...a vyšla! Úspěch a radost a dojetí. Za to patří největší dík panu učiteli Danielovi Razímovi.

Předvánoční těšení spělo ke svému závěru a nás čekala slavnostní bohoslužba U Jákobova žebříku a posezení s dětmi ve třídách. Rozdali jsme si dárečky, ochutnali cukroví a pak jsme se rozešli ke svým rodinám slavit ty tolik očekávavané Vánoce. Věřím, že jste si je všichni užili v láskyplné atmosféře a přeji všem báječný rok 2019.  

                                                                                    Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít