5.1.
2019
Předvánoční těšení u nuláčků

Prosinec přinesl vůni jehličí ve vyzdobené škole a s ní k nuláčkům vplula předvánoční a velmi natěšená atmosféra. Naše ranní povídání se stále točilo okolo vánočních zvyků a tradic. Povídali jsme si o tom, jak se slavily svátky v dřívějších dobách a jak dnes, jak se slaví v různých zemích a především, jak je slavíme my v našich rodinách s našimi nejbližšími. Vyjadřovali jsme svá tajná přání a zpívali vánoční a zimní písně a samozřejmě koledy. 

Velké úsilí jsme věnovali především přípravě vánočního divadelního představení ,,SHALOM CHAVERIN - Osm chanukových světel", cvičili jsme role, zkoušeli písně a s pomocí rodičů dotvářeli kostýmy a rekvizity. Bylo to náročné, ale bylo patrné, že výsledek bude stát za to.

Mezi těšením jsme se však věnovali i naší přípravě na školu a trénovali jsme komunikační dovednosti, grafomotoriku, sluchové a zrakové vnímání, myšlení a paměť. Nezanedbávali jsme ani pohyb a sportovali jsme v tělocvičně i na školní zahradě.

Na vycházkách jsme pozorovali, co se mění v přírodě a těšili jsme se z občasné sněhové nadílky, která nám bohužel dlouho nevydržela. Moc se nám líbila vycházka do Muzea Karlova mostu a plavba lodičkou okolo Karlova mostu a na Čertovku, kterou doprovázel pan kapitán vyprávěním. Byla to prima akce.

Vánoční atmosféru jsme v nuláčku podpořili výrobou přáníček pro babičky a dědečky v domovech pro seniory, Akce se jmenovala ,,Ježíškova vnoučata" a věřím, že nuláčkovská přáníčka potěšila.  

A jak mizela čokoláda z adventních kalendářů, narůstalo těšení a Štědrý den se blížil. A pro nás konečně nastal den premiéry našeho vánočního divadla. Všichni jsme byli natěšení a napjatí, jak nám premiéra vyjde...a vyšla! Úspěch a radost a dojetí. Za to patří největší dík panu učiteli Danielovi Razímovi.

Předvánoční těšení spělo ke svému závěru a nás čekala slavnostní bohoslužba U Jákobova žebříku a posezení s dětmi ve třídách. Rozdali jsme si dárečky, ochutnali cukroví a pak jsme se rozešli ke svým rodinám slavit ty tolik očekávavané Vánoce. Věřím, že jste si je všichni užili v láskyplné atmosféře a přeji všem báječný rok 2019.  

                                                                                    Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít