12.10.
2020
Páťáci v září

První školní den jsme se sešli na zahradě a byli jsme moc rádi, že se po dlouhé době vidíme. První týden se nesl ve znamení sdílení prázdninových zážitků, seznamování se s novým spolužákem a také s novou paní asistentkou Maruškou. Postupně jsme si připomínali učivo, které jsme se snažili probrat v minulém školním roce, v době zavření školy a v červnu, kdy do školy chodily jen některé děti. A bylo fajn, že jsme všechno nezapomněli, většina učiva nám v hlavičkách zůstala a to je dobře.

Hlavním tématem září byl náš pobyt v Táboře J. A. Komenského v Bělči nad Orlicí, kam jsme se všichni moc těšili. Trochu jsme se obávali, vzhledem ke všem různým opatřením, jestli vůbec odjedeme. Ale podařilo se, v pondělí 21. září jsme stáli v Holešovicích na autobusovém nádraží i s koly a radovali se, že opravdu odjíždíme. Chlapci a jedna parta děvčat bydleli v souchatí, ostatní děvčata v Hessově chatě. V Bělči jsme si užívali každý den. Na kolech jsme si dojeli za jeleny a prasaty, také do pískovny, kde jsme se koupali a také trochu prozkoumali  okolí tábora. Procházkou lesem jsme došli do Podorlického skanzenu v Krňovicích, který jsme si prohlédli a vyrobili si voňavé mýdlo.  Zbyl nám čas také si pomalovat dovezená trika. Na rybníce jsme si vyzkoušeli pádlování na loďkách, obdivovali jsme lekníny a jedna skupinka viděla v rákosí i ledňáčka. Každý večer se zpívalo, děvčata hrála na ukulele, flétnu a housle, bylo prostě veselo. Šesťáci připravili pro ostatní děti dovednostní soutěže a páťáci zase noční bojovku. Ale tu jen pro ostatní páťáky a šesťáky. Výborně tu vařili a nám moc chutnalo. A najednou tu bylo pátek a my jsme se chystali zase do Prahy. Nikomu se odjíždět nechtělo. Ale všichni jsme byli moc rádi za čas strávený společně.

Před odjezdem do Bělče nad Orlicí jsme navštívili planetárium. Zhlédli jsme pořad Pohyby Země a informace se nám budou určitě hodit, až budeme v přírodovědě probírat Sluneční soustavu.

Těšíme se na další společně strávený měsíc.

12. 10. 2020 Katka Kracíková

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít