3.1.
2019
O vánočním těšení u páťáků

O vánočním těšení u páťáků

Prosinec v naší škole je nejkrásnější měsíc. Nejen kvůli tomu, že trvá jen tři týdny, ale i proto, že jsou to tři týdny plné tvoření. Vše začne v pátek, kdy se zdobí škola a vyrábějí se adventní věnce, je to den, kdy nám vůně jehličí připomene, že začíná Advent, čas těšení se na zrození a příchod Ježíška, čas, kdy nám svíčky na adventních věncích připomínají, že světlo opět poroste a brzy se vrátí.

U nás ve škole se v tu dobu nacvičuje vánoční divadlo. Tentokrát jsme stvořili osm chanukových příběhů. První zkouška v kostele U Jákobova žebříku byla velmi soustředěná, poprvé jsme viděli, jak představení bude asi vypadat, pak nás čekaly ještě další dvě zkoušky a generálka v Salesiánském divadle. Den divadla je pro všechny velmi krásný, slavnostní, ale také velmi náročný na sebeovládání a na pozornost. V šeru a úzkém prostoru za oponou je téměř nemožné uhlídat si všechny části kostýmu a rekvizity. Ale každý rok to stojí za to!

Samozřejmě, že se také snažíme učit, ale prostě nám to moc nejde. A tak se jen s vypětím sil učíme na testy z přírodovědy a vlastivědy, snažíme se soustředit při profitestech či při přípravě na gymnázia, snažíme se pochopit zlomky a desetinná čísla a přemýšlíme, k čemu je dobré třídit slova do slovních druhů. Ještěže jsme si užili i projektový den k podnebným pásům a vyrábění nepečeného cukroví na vánoční divadlo i na besídku a také tvoření korálkových andílků. A jako každý rok jsme se potěšili při čtení vánoční pohádky, tentokrát o stromečku, který se toužil stát vánočním stromečkem, namalovali jsme si k ní ilustrace a prožili tajuplnou relaxaci. A pak nás čekala už jen spousta vánočního cukroví a rozdávání dárečků.

A tak nám držte palce, ať s novým rokem začneme s novou chutí a novou silou. A teď už hurá na vánoční prázdniny!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít