3.1.
2019
O vánočním těšení u páťáků

O vánočním těšení u páťáků

Prosinec v naší škole je nejkrásnější měsíc. Nejen kvůli tomu, že trvá jen tři týdny, ale i proto, že jsou to tři týdny plné tvoření. Vše začne v pátek, kdy se zdobí škola a vyrábějí se adventní věnce, je to den, kdy nám vůně jehličí připomene, že začíná Advent, čas těšení se na zrození a příchod Ježíška, čas, kdy nám svíčky na adventních věncích připomínají, že světlo opět poroste a brzy se vrátí.

U nás ve škole se v tu dobu nacvičuje vánoční divadlo. Tentokrát jsme stvořili osm chanukových příběhů. První zkouška v kostele U Jákobova žebříku byla velmi soustředěná, poprvé jsme viděli, jak představení bude asi vypadat, pak nás čekaly ještě další dvě zkoušky a generálka v Salesiánském divadle. Den divadla je pro všechny velmi krásný, slavnostní, ale také velmi náročný na sebeovládání a na pozornost. V šeru a úzkém prostoru za oponou je téměř nemožné uhlídat si všechny části kostýmu a rekvizity. Ale každý rok to stojí za to!

Samozřejmě, že se také snažíme učit, ale prostě nám to moc nejde. A tak se jen s vypětím sil učíme na testy z přírodovědy a vlastivědy, snažíme se soustředit při profitestech či při přípravě na gymnázia, snažíme se pochopit zlomky a desetinná čísla a přemýšlíme, k čemu je dobré třídit slova do slovních druhů. Ještěže jsme si užili i projektový den k podnebným pásům a vyrábění nepečeného cukroví na vánoční divadlo i na besídku a také tvoření korálkových andílků. A jako každý rok jsme se potěšili při čtení vánoční pohádky, tentokrát o stromečku, který se toužil stát vánočním stromečkem, namalovali jsme si k ní ilustrace a prožili tajuplnou relaxaci. A pak nás čekala už jen spousta vánočního cukroví a rozdávání dárečků.

A tak nám držte palce, ať s novým rokem začneme s novou chutí a novou silou. A teď už hurá na vánoční prázdniny!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít