9.10.
2018
Nuláčkovské září

Prázdniny utekly tak rychle, jak je jim to vlastní a nový školní rok přivítal do přípravné třídy Bratrské školy samé nové človíčky. Slavnostní zahájení školního roku, které si vždy užíváme na naší krásné školní zahradě, nám letos počasí odepřelo (pršelo a pršelo).  A tak nám prostor poskytla vstupní hala školy, která byla sice zaplněna do posledního místečka, ale vešli jsme se a bonusem byla akustika pro naše první společné muzicírování, do kterého se zapojili nejen učitelé a děti, ale i rodiče. Zpívání a užší kontakt podpořilo příjemnou rodinnou atmosféru školy, ve které pak probíhalo představování nuláčků,  prvňáčků, nových žáků a pedagogů. A pak už jsme se odebrali do svých tříd, pozvali jsme i rodiče a užívali si slavnostní atmosféru prvního dne  v užším kruhu.

Nuláčci byli zpočátku nesmělí, ale brzy se rozkoukali a se spontánností dětem vlastní si našli nové kamarády a v přípravné třídě brzy zdomácněli. V prvních dnech jsme se seznámili s prostorami naší školy, povídali jsme si o tom, jak to v Bratrské škole chodí, co nás všechno čeká a postupně jsme si vytvářeli pravidla naší třídy, tak aby se nám v ní žilo příjemně a bezpečně.

Postupně jsme si začali zvykat i na program přípravné třídy. Nuláčci si rychle oblíbili ranní povídání s Hugem a Pepi (našimi logopedickými maňásky), hravé procvičování mluvidel a sluchového vnímání, zpívání s kytarou a cvičení jemné i hrubé motoriky. Brzy se pro ně stala samozřejmostí ,,hra na školáky", kdy pracujeme v lavicích a procvičujeme grafomotoriku, zrakové vnímání, předmatematické představy a myšlení. K tomu využíváme spoustu pomůcek, které v nuláčku máme. Děti se těší také na hodiny výtvarné výchovy s paní učitelkou Norou a dramatické výchovy s panem učitelem Danielem.

Oblíbenou částí našeho dopoledního programu se samozřejmě staly relaxační a hravé chvilky a pobyt na školní zahradě, kde si hrajeme a sportujeme a můžeme vybít energii.

Nuláčci brzy zvládli i dojíždění na obědy. Po návratu z jídelny si pak vždy užíváme odpočívání s pohádkou a společné hry. A pak už hurá do družiny a na zájmové kroužky.

Měsíc září utekl jako voda a noví nuláčci se stali součástí naší Bratrské školy. A já věřím, že i další měsíce nám přinesou spoustu vědomostí, pokroků a vzájemného obohacení. 

Vám, milí rodiče děkuji, že jste své poklady svěřili do mých rukou a také za příjemnou a vstřícnou spolupráci. Přeji krásné podzimní dny. Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít