9.10.
2018
Nuláčkovské září

Prázdniny utekly tak rychle, jak je jim to vlastní a nový školní rok přivítal do přípravné třídy Bratrské školy samé nové človíčky. Slavnostní zahájení školního roku, které si vždy užíváme na naší krásné školní zahradě, nám letos počasí odepřelo (pršelo a pršelo).  A tak nám prostor poskytla vstupní hala školy, která byla sice zaplněna do posledního místečka, ale vešli jsme se a bonusem byla akustika pro naše první společné muzicírování, do kterého se zapojili nejen učitelé a děti, ale i rodiče. Zpívání a užší kontakt podpořilo příjemnou rodinnou atmosféru školy, ve které pak probíhalo představování nuláčků,  prvňáčků, nových žáků a pedagogů. A pak už jsme se odebrali do svých tříd, pozvali jsme i rodiče a užívali si slavnostní atmosféru prvního dne  v užším kruhu.

Nuláčci byli zpočátku nesmělí, ale brzy se rozkoukali a se spontánností dětem vlastní si našli nové kamarády a v přípravné třídě brzy zdomácněli. V prvních dnech jsme se seznámili s prostorami naší školy, povídali jsme si o tom, jak to v Bratrské škole chodí, co nás všechno čeká a postupně jsme si vytvářeli pravidla naší třídy, tak aby se nám v ní žilo příjemně a bezpečně.

Postupně jsme si začali zvykat i na program přípravné třídy. Nuláčci si rychle oblíbili ranní povídání s Hugem a Pepi (našimi logopedickými maňásky), hravé procvičování mluvidel a sluchového vnímání, zpívání s kytarou a cvičení jemné i hrubé motoriky. Brzy se pro ně stala samozřejmostí ,,hra na školáky", kdy pracujeme v lavicích a procvičujeme grafomotoriku, zrakové vnímání, předmatematické představy a myšlení. K tomu využíváme spoustu pomůcek, které v nuláčku máme. Děti se těší také na hodiny výtvarné výchovy s paní učitelkou Norou a dramatické výchovy s panem učitelem Danielem.

Oblíbenou částí našeho dopoledního programu se samozřejmě staly relaxační a hravé chvilky a pobyt na školní zahradě, kde si hrajeme a sportujeme a můžeme vybít energii.

Nuláčci brzy zvládli i dojíždění na obědy. Po návratu z jídelny si pak vždy užíváme odpočívání s pohádkou a společné hry. A pak už hurá do družiny a na zájmové kroužky.

Měsíc září utekl jako voda a noví nuláčci se stali součástí naší Bratrské školy. A já věřím, že i další měsíce nám přinesou spoustu vědomostí, pokroků a vzájemného obohacení. 

Vám, milí rodiče děkuji, že jste své poklady svěřili do mých rukou a také za příjemnou a vstřícnou spolupráci. Přeji krásné podzimní dny. Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít