7.4.
2019
Nuláčci vítají jaro

Vítáme jaro...o tom byl březen u nuláčků. Sluníčko, probouzející se příroda, její svěží barvy a všudypřítomnost budícího se  nového života vrthla k nuláčkům a vlila všem čerstvou enenrgii a pozitivní náladu.  Jaro nuláčky pochopitelně lákalo ven a tak jsme tuto výzvu rádi přijali a chodili pozorovat, co se venku mění a užívat si pohyb a hry na čerstvém vzduchu. Možnost ,,venkovní" výuky využil jak pan učitel Daniel při dramatické výchově, tak i paní učitelka Míša při plánovaném výtvarničení v ZOO.

A vedle těchto zážitků nás čekaly i zážitky kulturní. Navštívili jsme Divadlo U hasičů, kde jsme se dobře pobavili vtipným představením o vodníku Česílkovi. Vrcholem březnového kulturního života Bratrské školy však bylo ,,Bratrské plesání", na které se celá škola pečlivě připravovala a pak jsme si ho všichni báječně užili. Pro většinu malých školáčků to byl první ples, který zažili. A byl vydařený.

Před nuláčky však stál velký úkol. A tím byla příprava na ,,Zápis do 1. třídy". Přesto, že v nuláčku pracujeme celý rok právě na tom, aby jsme tento úkol zvladli se ctí, napětí a nervozita s blížícím se zápisem stoupali. A tak jsme ještě poctivě procvičovali a připravovali se na první velkou zkoušku. A já věřím, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách.

Blížil se konec března a s ním ,,Noc s Andersenem". Pro nuláčky první akce spojená se spaním ve škole. Moc se na ní těšili, povídali jsme si o knihách pro děti i dospělé, o tom, jak vznikají, o ilustráterech atd. Také jsme si představili autora vtipně pojatých knih, které nám přibližují slavné osobnosti našich dějin a který naši Noc s Andersenem navštívil a hezky s námi o svých knihách pobesedoval. Užili jsme si i veselé pohádkové hry a hádanky, tajemnou cestu za pohádkovými bytostmi a samozřejmě čtení pohádek. Večeři nám zpříjemnila mňam pizza. kterou jsme si objednali podle svých chutí. Dobrodružství skončilo a nuláčci se zavrtali do spacáčků a UŽ! kolem 22. hodiny sladce usínali. Ráno jsme se probudili do sluníčka a s pomocí maminek si užili společnou ranní siestu. Díky za ní. A díky za vstřícnou všeobecnou spolupráci. Přeji krásné jaro. Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít