7.4.
2019
Nuláčci vítají jaro

Vítáme jaro...o tom byl březen u nuláčků. Sluníčko, probouzející se příroda, její svěží barvy a všudypřítomnost budícího se  nového života vrthla k nuláčkům a vlila všem čerstvou enenrgii a pozitivní náladu.  Jaro nuláčky pochopitelně lákalo ven a tak jsme tuto výzvu rádi přijali a chodili pozorovat, co se venku mění a užívat si pohyb a hry na čerstvém vzduchu. Možnost ,,venkovní" výuky využil jak pan učitel Daniel při dramatické výchově, tak i paní učitelka Míša při plánovaném výtvarničení v ZOO.

A vedle těchto zážitků nás čekaly i zážitky kulturní. Navštívili jsme Divadlo U hasičů, kde jsme se dobře pobavili vtipným představením o vodníku Česílkovi. Vrcholem březnového kulturního života Bratrské školy však bylo ,,Bratrské plesání", na které se celá škola pečlivě připravovala a pak jsme si ho všichni báječně užili. Pro většinu malých školáčků to byl první ples, který zažili. A byl vydařený.

Před nuláčky však stál velký úkol. A tím byla příprava na ,,Zápis do 1. třídy". Přesto, že v nuláčku pracujeme celý rok právě na tom, aby jsme tento úkol zvladli se ctí, napětí a nervozita s blížícím se zápisem stoupali. A tak jsme ještě poctivě procvičovali a připravovali se na první velkou zkoušku. A já věřím, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách.

Blížil se konec března a s ním ,,Noc s Andersenem". Pro nuláčky první akce spojená se spaním ve škole. Moc se na ní těšili, povídali jsme si o knihách pro děti i dospělé, o tom, jak vznikají, o ilustráterech atd. Také jsme si představili autora vtipně pojatých knih, které nám přibližují slavné osobnosti našich dějin a který naši Noc s Andersenem navštívil a hezky s námi o svých knihách pobesedoval. Užili jsme si i veselé pohádkové hry a hádanky, tajemnou cestu za pohádkovými bytostmi a samozřejmě čtení pohádek. Večeři nám zpříjemnila mňam pizza. kterou jsme si objednali podle svých chutí. Dobrodružství skončilo a nuláčci se zavrtali do spacáčků a UŽ! kolem 22. hodiny sladce usínali. Ráno jsme se probudili do sluníčka a s pomocí maminek si užili společnou ranní siestu. Díky za ní. A díky za vstřícnou všeobecnou spolupráci. Přeji krásné jaro. Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít