15.10.
2020
Nuláčci v zářijovém čase poznávání

Září – pro Nuláčky první měsíc školy v jejich životě, přímo přetékal nejrůznějšími aktivitami, tvořením, učením a výlety. Tento čas poznávání byl také zaměřen na kamarádství. Každý si vytvořil svého kamaráda, učili jsme se spolu vycházet, respektovat se, dávat si přednost. Tento proces nám usnadňovala i celistvá, na mysl zaměřená pedagogika Franze Ketta – učili jsme se jaké to je být spolu na jedné lodi.

Hodně jsme se naučili i o dopravě a bezpečnosti na silnicích tak, že zvládáme bez problémů cestovat i na větší vzdálenosti tramvají nebo autobusem a jsme ukáznění.

Vyzkoušeli jsme si mnoho výtvarných technik, koláž, kresbu tuší, fixem, anilinovými barvami, ale i třeba autíčky. Kouzlili jsme pomocí lihové techniky, vyráběli z látek, modelovali.

Jemnou motoriku jsme zdokonalovali i prací s hlínou a tvorbou ježečků.

Dáváme si pozor, abychom správně seděli v lavicích. Pracujeme na všech oblastech vnímání, i té poznávací a zlepšujeme se.

Naučili jsme se mnoho písní (velmi nás baví hlavně ty ukazovací), básniček, pohybových her. Pracujeme i na správných pohybech a protahování.

Dramaticky ztvárňujeme příběhy, učíme se naslouchat i reprodukovat slyšené.

Učili jsme se žasnout nad dary přírody a obdivovat podzimní barvy i podzimní plody, vnímat tuto práci Stvořitele všemi smysly. Společně jsme tyto plody i ochutnali.

Dvakrát jsme navštívili Zemědělské muzeum, kde jsme se zábavnou formou poučili o domácích zvířatech a různých vodních skupenstvích.

Velmi nás bavila i návštěva Planetária, kde jsme kromě poznávání souhvězdí shlédli pohádku Polaris II.

Před uzavřením jsme stihli i výlet do ZOO. Moc se nám tam ve slunečném podzimním počasí líbilo. Prošli jsme několik pavilonů – viděli jsme gorily, šelmy, tučňáky, lachtany, pelikány, želvy, hady a nespočet obyvatelů ptačí říše. Dováděli jsme na želvích prolézačkách, provazech a dokonce jsme si i zazávodili na rychlostní dráze. Poměřovali jsme své výkony a téměř jsme dohonili i paní učitelku.

Už se moc těšíme, co nám chystá pan Říjen.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít