6.2.
2019
Nuláčci v novém roce- leden

 Taky se vám zdá, že je to chvilka, kdy noví nuláčci vstoupili poprvé do Bratrské školy? A najednou skok a je tu nový rok 2019. Nuláčci se vrátili po vánočních prázdninách plní dojmů a natěšení, jak budou  kamarádům vyprávět o svých zážitcích a ukážou jim některé z dárků, které našli pod stromečkem. A jistě všichni dospěláci pochopí, že tomu jsme museli věnovat čas. A byl to čas moc hezký, takové druhé Vánoce. Užili jsme si je společně a pak jsme se pustili do našeho lednového programu.

Vedle naší stěžejní práce- přípravy na úspěšný start v první třídě, jsme v lednu absolvovali rychlokurs bruslení na Letné. Tentokrát s instruktory. A tak se i krasobruslařští začátečníci nakonec drželi více na nohou (respektive na bruslích), než na zemi (respektive na ledě) a styl se pomalu měnil z běhu a klopýtání na bruslích v jízdu. Nejdůležitější ovšem byla dobrá nálada a výdrž zkoušet nový sport.  A řeknu upřímně, já kdybych sebou tolikrát praštila o zem (respektive o led), tak bych nejspíš trucovala a nechtěla brusle ani vidět. :-) Ale nuláčci se nedali. Také moc děkuji rodičům, kteří měli možnost nás na bruslení doprovodit, bylo to prima a moc jste mi pomohli. 

Vedle programu školního a sportovního nás čekal program kulturní. Chystali jsme se na reprízu vánoční divadelní hry ,,SHALOM CHAVERIM". kterou jsme tentokrát měli zahrát pro pozvané školy. A stejně jako premiéra, tak i repríza byla úspěšná, i když nás někteří diváci trochu rušili. Jejich škoda, my jsme si to užili.

V návaznosti na téma naší divadelní hry jsme se o judaismu dozvěděli mnoho nového v besedě s panem Radkem Hejretem- odborníkem, který navštívil naši školu. Při této příležitosti si děti také postavily chanukové svícny z darovaných žlutých Lego-kostiček, které firma Lego věnovala naší škole. Tato akce byla důstojnou tečkou za naším vánočním divadelním představením.

A po kulturním zážitku nás už čekaly přípravy na první ,,lyžák" s Bratrskou školou. A museli jsme se nachystat pečlivě.Chystali jsme lyže, boby, klouzáky. hračky a hry... a....a hlavně dobrou náladu a elán. Týden bez maminek a taťků na horách nebyl pro některé nuláčky úplně jednoduchý. Ale příroda nás odměnila sněhovou nadílkou a připravila nám víceméně slunečný, byť trochu mrazivý týden v šumavských horách. Nuláčků jelo nakonec jen šest a tak jsme spojili síly s prvňáčky a vytvořili lyžařské družsto ,,Piloti" a rozhodně jsme dělali čest svému jménu, lyžovali jsme báječně a vůbec nekňourali! Někteří nuláčci se přidali ke družstvu ,,Bobíků" a užívali si hory na nejrůznějších jezdidlech. Po lyžovačce a bobovačce nám vždy vytrávilo a tak i nejedlíci a rýpálkové dobře baštili. Každé odpoledne, když jsme si ,,v klidu" :-)odpočinuli, vyrazili jsme na odpolední ,,sněhohrátky". Měli jsme samozřejmě i čas na hraní v pokojíčcích. Jen se nám trochu nedařilo po hře pokojíčky uklízet a tak každý den probíhala ,,zábavná" burza oblečení a hraček. Po večeři jsme si užívali prima zpívání a další program se všemi kamarády z Bratrské školy a po večerním sprchování nám pan učitel Daniel četl na dobrou noc a pak šup šup do postýlek a spinkat. Zkrátka...byl to prima týden a na stýskání nebyl ani čas.

Po návratu z hor jsme trošku bojovali virózou a tak nás bylo v nuláčku málo. A to bylo škoda, protože poslední lednový den dostávali nuláčci svá první ,,slovní" vysvědčení. Byl to hezký a slavnostní okamžik a uzavřeli jsme jím první nuláčkovské pololetí. Bylo prima a děkuji i vám, milí rodiče, za vstřícnou spolupráci. A tak vzhůru do druhého pololetí. Vaše Dáša 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít