6.2.
2019
Nuláčci v novém roce- leden

 Taky se vám zdá, že je to chvilka, kdy noví nuláčci vstoupili poprvé do Bratrské školy? A najednou skok a je tu nový rok 2019. Nuláčci se vrátili po vánočních prázdninách plní dojmů a natěšení, jak budou  kamarádům vyprávět o svých zážitcích a ukážou jim některé z dárků, které našli pod stromečkem. A jistě všichni dospěláci pochopí, že tomu jsme museli věnovat čas. A byl to čas moc hezký, takové druhé Vánoce. Užili jsme si je společně a pak jsme se pustili do našeho lednového programu.

Vedle naší stěžejní práce- přípravy na úspěšný start v první třídě, jsme v lednu absolvovali rychlokurs bruslení na Letné. Tentokrát s instruktory. A tak se i krasobruslařští začátečníci nakonec drželi více na nohou (respektive na bruslích), než na zemi (respektive na ledě) a styl se pomalu měnil z běhu a klopýtání na bruslích v jízdu. Nejdůležitější ovšem byla dobrá nálada a výdrž zkoušet nový sport.  A řeknu upřímně, já kdybych sebou tolikrát praštila o zem (respektive o led), tak bych nejspíš trucovala a nechtěla brusle ani vidět. :-) Ale nuláčci se nedali. Také moc děkuji rodičům, kteří měli možnost nás na bruslení doprovodit, bylo to prima a moc jste mi pomohli. 

Vedle programu školního a sportovního nás čekal program kulturní. Chystali jsme se na reprízu vánoční divadelní hry ,,SHALOM CHAVERIM". kterou jsme tentokrát měli zahrát pro pozvané školy. A stejně jako premiéra, tak i repríza byla úspěšná, i když nás někteří diváci trochu rušili. Jejich škoda, my jsme si to užili.

V návaznosti na téma naší divadelní hry jsme se o judaismu dozvěděli mnoho nového v besedě s panem Radkem Hejretem- odborníkem, který navštívil naši školu. Při této příležitosti si děti také postavily chanukové svícny z darovaných žlutých Lego-kostiček, které firma Lego věnovala naší škole. Tato akce byla důstojnou tečkou za naším vánočním divadelním představením.

A po kulturním zážitku nás už čekaly přípravy na první ,,lyžák" s Bratrskou školou. A museli jsme se nachystat pečlivě.Chystali jsme lyže, boby, klouzáky. hračky a hry... a....a hlavně dobrou náladu a elán. Týden bez maminek a taťků na horách nebyl pro některé nuláčky úplně jednoduchý. Ale příroda nás odměnila sněhovou nadílkou a připravila nám víceméně slunečný, byť trochu mrazivý týden v šumavských horách. Nuláčků jelo nakonec jen šest a tak jsme spojili síly s prvňáčky a vytvořili lyžařské družsto ,,Piloti" a rozhodně jsme dělali čest svému jménu, lyžovali jsme báječně a vůbec nekňourali! Někteří nuláčci se přidali ke družstvu ,,Bobíků" a užívali si hory na nejrůznějších jezdidlech. Po lyžovačce a bobovačce nám vždy vytrávilo a tak i nejedlíci a rýpálkové dobře baštili. Každé odpoledne, když jsme si ,,v klidu" :-)odpočinuli, vyrazili jsme na odpolední ,,sněhohrátky". Měli jsme samozřejmě i čas na hraní v pokojíčcích. Jen se nám trochu nedařilo po hře pokojíčky uklízet a tak každý den probíhala ,,zábavná" burza oblečení a hraček. Po večeři jsme si užívali prima zpívání a další program se všemi kamarády z Bratrské školy a po večerním sprchování nám pan učitel Daniel četl na dobrou noc a pak šup šup do postýlek a spinkat. Zkrátka...byl to prima týden a na stýskání nebyl ani čas.

Po návratu z hor jsme trošku bojovali virózou a tak nás bylo v nuláčku málo. A to bylo škoda, protože poslední lednový den dostávali nuláčci svá první ,,slovní" vysvědčení. Byl to hezký a slavnostní okamžik a uzavřeli jsme jím první nuláčkovské pololetí. Bylo prima a děkuji i vám, milí rodiče, za vstřícnou spolupráci. A tak vzhůru do druhého pololetí. Vaše Dáša 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít