8.12.
2019
Nuláčci v listopadu

Přijde mi až neuvěřitelné, že od chvíle, kdy se nuláčci nalodili na naší bratrskou loď, uplynuly již tři měsíce. Léto pomalu přešlo v pozim a najednou jsou na naší zahradě holé stromy a počasí nám občas ukazuje, že zima už přebírá svoji vládu.  Z nuláčků už se stali ,,suverénní " žáčci, zvykli si na program přípravné třídy a i ti nesmělejší si už našli nové kamarády a dokonce dovedou i zazlobit :-). Z vykulených nuláčků je zkrátka prima partička, která umí hezky a aktivně pracovat a vstřebávat nové poznatky a užívat si společné chvíle v Bratrské. 

Listopad jsme v nuláčku zahájili příjemně, vyrazili jsme i s prvňáčky do divadla na Spejbla a Hurvínka. Hra se jmenovala ,,Hurvínek mezi osly" a jen potvrdila, že Divadlo Spejbla a Hurvínka nemá své dobré jméno pro nic a za nic. Hra byla moc hezká, s chytrým sdělením a velice vtipná. A to nejen pro děti. Mě, jako muzikanta, navíc velmi potěšily písničky, které ve hře zazněly. Byly melodické a smysluplné. Moc hezký zážitek pro děti i dospěláky.

A v listopadu se celá naše škola začala chystat na slavnostní aukci, kterou měly všechny děti z Bratrské zahájit novou písní, kterou nám na míru složila paní Ivanovičová. A tak jsme se v průběhu listopadu scházeli a poctivě píseň zkoušeli. Dařilo se a mně se opět potvrdilo, že když zpívají děti z Bratrské, je to krásný a stmelující zážitek. To děti také na aukci předvedly a já za to ještě zpětně všem dětem a kolegům děkuji. 

 Nuláčky však v listopadu čekala ještě jedna novinka. Začali jsme chodit cvičit do tělocvičny. Je to moc prima, protože v tělocvičně máme zase mnoho dalších možností ke sportovnímu vyžití. Cvičíme na nářadí, využíváme basketbalové koše i relaxační - gymnastické míče a další. Zkrátka je zde prostor a vybavení pro nové aktivity a pohybové hry a nuláčky cvičení v tělocvičně  moc baví.

I přes tělocvik v tělocvičně si však nuláčci pohyb v přírodě užívají na naší školní zahradě a i při procházkách, kdy pozorujeme jak se příroda připravuje na zimu.

Příroda se připravuje na zimu a nuláčci se připravují na úspěšný start v první třídě. Proto pokračujeme v přípravném programu, učíme se nové věci, rozvíjíme komunikační dovednosti, trénujeme oromotoriku, grafomotoriku, sluchové a zrakové vnímání a samozřejmě rozumové schopnosti. Nuláčci pracují hezky, občas potřebují individuální podporu, motivaci k dokončení úkolu, radu nebo dopomoc, ale to patří k úkolům přípravné třídy a odměnou jsou pak pokroky dětí. A pokroky dělají i díky prima spolupráci s vámi rodiči. A za tu vám děkuji. Děkuji paní Markové za doprovázení na akce mimo školu, děkuji paní Petrusové za krásnou dílničku, kde si děti vyrobily korálkové vločky a děkuji vám všem za podporu a aktivní účast na dění naší Bratrské školy.

Listopad také znamená intenzivní přípravy na vánoční školní divadlo a to jak v hodinách výtvarky, kde se vyrábějí rekvizity, tak i vhodinách dramaťáku, kde se pečlivě zkouší. Věřím, že divadelní představení bude, ostatně jako každý rok, trhák a moc se na něj těším.

V závěru listopadu jsme se sešli na úspěšné aukci, která má podpořit naší novou školu a poslední listopadový pátek při výrobě adventních věnců. Mrzí mě, že jsem se tohoto odpoledne nemohla kvůli nemoci zúčastnit, ale věřím, že jste si ho všichni užili.

Listopad je za námi a nastává krásný adventní čas. Přeji vám, ať ho se svými rodinami trávíte v klidu a ve zdraví. 

                                                                                      Vaše Dáša

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít