8.12.
2019
Nuláčci v listopadu

Přijde mi až neuvěřitelné, že od chvíle, kdy se nuláčci nalodili na naší bratrskou loď, uplynuly již tři měsíce. Léto pomalu přešlo v pozim a najednou jsou na naší zahradě holé stromy a počasí nám občas ukazuje, že zima už přebírá svoji vládu.  Z nuláčků už se stali ,,suverénní " žáčci, zvykli si na program přípravné třídy a i ti nesmělejší si už našli nové kamarády a dokonce dovedou i zazlobit :-). Z vykulených nuláčků je zkrátka prima partička, která umí hezky a aktivně pracovat a vstřebávat nové poznatky a užívat si společné chvíle v Bratrské. 

Listopad jsme v nuláčku zahájili příjemně, vyrazili jsme i s prvňáčky do divadla na Spejbla a Hurvínka. Hra se jmenovala ,,Hurvínek mezi osly" a jen potvrdila, že Divadlo Spejbla a Hurvínka nemá své dobré jméno pro nic a za nic. Hra byla moc hezká, s chytrým sdělením a velice vtipná. A to nejen pro děti. Mě, jako muzikanta, navíc velmi potěšily písničky, které ve hře zazněly. Byly melodické a smysluplné. Moc hezký zážitek pro děti i dospěláky.

A v listopadu se celá naše škola začala chystat na slavnostní aukci, kterou měly všechny děti z Bratrské zahájit novou písní, kterou nám na míru složila paní Ivanovičová. A tak jsme se v průběhu listopadu scházeli a poctivě píseň zkoušeli. Dařilo se a mně se opět potvrdilo, že když zpívají děti z Bratrské, je to krásný a stmelující zážitek. To děti také na aukci předvedly a já za to ještě zpětně všem dětem a kolegům děkuji. 

 Nuláčky však v listopadu čekala ještě jedna novinka. Začali jsme chodit cvičit do tělocvičny. Je to moc prima, protože v tělocvičně máme zase mnoho dalších možností ke sportovnímu vyžití. Cvičíme na nářadí, využíváme basketbalové koše i relaxační - gymnastické míče a další. Zkrátka je zde prostor a vybavení pro nové aktivity a pohybové hry a nuláčky cvičení v tělocvičně  moc baví.

I přes tělocvik v tělocvičně si však nuláčci pohyb v přírodě užívají na naší školní zahradě a i při procházkách, kdy pozorujeme jak se příroda připravuje na zimu.

Příroda se připravuje na zimu a nuláčci se připravují na úspěšný start v první třídě. Proto pokračujeme v přípravném programu, učíme se nové věci, rozvíjíme komunikační dovednosti, trénujeme oromotoriku, grafomotoriku, sluchové a zrakové vnímání a samozřejmě rozumové schopnosti. Nuláčci pracují hezky, občas potřebují individuální podporu, motivaci k dokončení úkolu, radu nebo dopomoc, ale to patří k úkolům přípravné třídy a odměnou jsou pak pokroky dětí. A pokroky dělají i díky prima spolupráci s vámi rodiči. A za tu vám děkuji. Děkuji paní Markové za doprovázení na akce mimo školu, děkuji paní Petrusové za krásnou dílničku, kde si děti vyrobily korálkové vločky a děkuji vám všem za podporu a aktivní účast na dění naší Bratrské školy.

Listopad také znamená intenzivní přípravy na vánoční školní divadlo a to jak v hodinách výtvarky, kde se vyrábějí rekvizity, tak i vhodinách dramaťáku, kde se pečlivě zkouší. Věřím, že divadelní představení bude, ostatně jako každý rok, trhák a moc se na něj těším.

V závěru listopadu jsme se sešli na úspěšné aukci, která má podpořit naší novou školu a poslední listopadový pátek při výrobě adventních věnců. Mrzí mě, že jsem se tohoto odpoledne nemohla kvůli nemoci zúčastnit, ale věřím, že jste si ho všichni užili.

Listopad je za námi a nastává krásný adventní čas. Přeji vám, ať ho se svými rodinami trávíte v klidu a ve zdraví. 

                                                                                      Vaše Dáša

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít