6.2.
2020
Neledový leden u Nuláčků

Kouzelné Vánoce uplynuly tak rychle, jak to kouzelné chvíle umí a my jsme všichni vykročili pravou nohou...nuláčci spíš nožkou...do nového roku s magickým číslem 2020. A nuláčci měli hned první den ve škole důležitý úkol, tradiční tříkrálový průvod Bratrskou školou. A tak hejno králů, ve vlastnoručně vyrobených a vyzdobených korunkách z papíru, procházelo školu s písní:  ,,My tři králové jdeme k vám..."a žehnalo každé třídě, družině, sborovně, kanceláři naší Janičky i řídícímu pracovišti a dalším prostorám školy. A nezapomněli jsme ani na Ovečku, školičku, která v Bratrské škole sídlí. Pak jsme se s nuláčky vrátili do naší třídy, vyprávěli jsme si o tom, jak jsme prožívali vánoční svátky a nechali jsme přitom v sobě jejich jedinečnou atmosféru doznívat. Celý týden si pak nuláčci ještě nosili do školy na ukázku dárky, které je pod stromečkem nejvíc potěšily. Hezký novoroční čas.

A hezké chvíle prvního novoročního týdne jsme si ještě vylepšili hudebním zážitkem, který nám připravila svým koncertem ,,Rožmberská kapela", která nám zahrála na středověké hudební nástroje. A nejenom, že muzikanti své nástroje bravurně ovládali, ale také o nich uměli hezky vyprávět a přiblížit nám tak ( a s humorem) historii vznikání některých současných hudebních nástrojů. A hudba, kterou jsme vyslechli, byla pohlazením pro uši i duši. Užili jsme si to.

Postupně jsme se také pustili do práce, abychom dál pokračovali na cestě k úspěšnému a hladkému startu do první třídy. No jo no, zápisy se blíží. ,,Pracovní úsilí" jsme však kompenzovali novou fyzickou aktivitou - bruslením. A nutno říct, že nuláčci překvapili, statečně bruslili, pobíhali, klopýtali a smýkali se po ledě, někdy padali, ale hned se zvedali, či drápali na nohy a houževnatě pokračovali v nácviku rychlobruslení, krasobruslení, piruet a občas těžko uvěřitelných kreací. I paní učitelka Dáša sebou jednou ukázkově ,,švihla"(ach ty zoubky na bruslích), ale hned (noo..skoro hned) zase stála na nohou:-). Bruslení bylo prima a já moc děkuji rodičům, kteří nás měli možnost doprovodit. Plánujeme ještě pokračování!

Leden utíkal, jako voda a my jsme s trochou napětí sledovali, zda se paní Zima ujme řádně své vlády a nadělí nám pořádnou porci sněhu. Kvapem se totiž blížil náš odjezd na lyžařský kurs na Šumavu. A paní Zima...nic. Odjížděli jsme s obavami, jestli se ,,lyžák" nezmění v ,,turisťák", ale hned první večer na Šumavě se z nebe začalo sypat a sypalo se docela vydatně. A tak nás druhý den ráno probudila zasněžená krajina. Další odměnou bylo, že po nasněžení se na nás usmálo sluníčko a my jsme si mohli užívat pravou horskou zimní romantiku. Třešničkou na dortu bylo, že všichni nuláčkovští lyžaři zvládali jízdu nahoru i dolů, bezvadně poslouchali, trénovali obloučky a užívali si lyžování s radostí a bez kňourání. Noo, občas trošku brblali, protože sjezdovka nebyla úplně u chaty, tak se muselo ťapat, ale vždycky jsme došli :-) Odpoledne, po dobrém obědě a poledním ,,klidu", jsme si užívali sněhohrátky, bobování, stavby ze sněhu a podobné taškařice. K večeru jsme zase společně zpívali ve společenské místnosti, podívali jsme se na záznam našeho divadelního představení a poslední večer jsme vyhlásili výsledky závodů ve slalomu. Po večerním sprchování jsme se vždy v nočních úborech a v objetí s plyšáčky sešli na čtení před spaním. Pan učitel Daniel nám četl humorné příběhy z knihy o Mikulášovi a jeho zážitcích z letního tábora. A pak už jsme ,,šupli" do postýlek a těšili se na další den. Zkrátka...hory jsme si užili a zvládli jsme je ve zdraví a se ctí. 

Po návratu z hor nás hned v pondělí čekala cesta do horké Indie. Ve škole nás totiž navštívil pan učitel Matouš, který léta do Bratrské školy patřil a přišel nám vyprávět o svých zkušenostech z doby, kdy působil jako učitel v Indii. Vyprávění bylo zajímavé a samozřejmě doplněné fotkami a videozáznamy a my jsme měli možnost vidět, v jakých podmínkách žijí a učí se indické děti.

A konečně nastal ten slavnostní den a nuláčci dostali své historicky první školní vysvědčení. Popovídali jsme si o prvním prožitém půlroku v Bratrské škole, o tom, co nám přinesl a jak se nám tu daří. Byla to slavnostní chvíle a tak jsme jí slavnostně dali sladkou tečku. A pak už hurá na pololetní prázdniny a směle vykročit do druhého pololetí.

A i já se na druhé pololetí těším a všem vám děkuji za vstřícnou a bezproblémovou spolupráci a  za podporu. Vaše Dáša

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít