9.12.
2018
Listopadání u nuláčků

Čas letí a listí padá a padá....Tak to v listopadu bývá, jen letos příroda nějak skočila z léta rovnou do téměř zimního počasí. A tak nám listopad nabídl teplotní houpačku, která prověřila imunitní systém našich nuláčků (i můj). Ale nedali jsme se a listopad jsme zahájili fyzickou aktivitou, tedy prvním cvičením v tělocvičně. A bylo hned znát, že ,,tělák" nuláčky bude bavit. Ukázali jsme si, jaké možnosti sportovního vyžití nám tělocvična nabízí a vysvětlili jsme si, jak cvičit bezpečně. Cvičení v tělocvičně se rychle stalo součástí našeho nuláčkovského programu a těšíme se na něj. 

V prvních listopadových dnech nás čekala prezentace celoškolního projektu ,,100 let republiky". O tomto významném výročí naší republiky jsme si povídali, četli jsme si o historii naší země, o důležitých událostech, osobnostech, o tom, co nás Čechy ve světě proslavilo. Udělali jsme si procházku do Prahy, povídali si o její historii. Ve škole jsme pak stavěli historické pražské stavby z Kaply a Lega a pokoušeli jsme se je ztvárnit i výtvarně. Na prezentaci jsme si společně s prvňáčky připravili píseň ,,Ach synku synku", ke které si děti vyrobily i rekvizity. A povedlo se nám to. Společně s ostatními spolužáky jsme pak bedlivě sledovali prezentace kamarádů z ostatních tříd. Byl to zajímavý, hezký a poučný zážitek.

A vycházka do Prahy nebyla jedinou. Vyrazili jsme také do naší oblíbené Stromovky, abychom zjistili, co listopad změnil v přírodě. Užili jsme si krásné listopadové dopoledne, pozorovali jsme floru i faunu a taky jsme si v přírodě zasportovali a záhráli oblíbené hry.

A Stromovku jsme navštívili ještě jednou, přesněji Planetárium. Byla to naše první návštěva a vyrazili jsme na animovaný film ,,Polaris", ve kterém se ,,multikulturně" setkají ruský medvěd Vladimír a americký tučňák James a ve vlastnoručně postavené vesmírné ponorce se vydají na vesmírnou plavbu, plnou poučných, vtipných i adrenalinových momentů. Po představení jsme si užili stálou expozici Planetária...nakonec nuláčky nejvíc zaujaly ,,hopíky" :-) Ale bylo to prima.

A čas se nezadržitelně řítil k nejočekávanějším svátkům v roce a nás čekalo zahájení největšího školního ,,projektu" -vánočního divadelního představení, které pro školu vytvořil (jako každý rok) pan učitel Daniel Razím. A tak jsme se začali s divadelním představením seznamovat, vybírat si role a zkoušet. Nuláčci se pro představení nadchli, vybrali si své role, učí se písničky a stali se platnými členy bratrského divadelního souboru. A to mě těší! Divadlo bude krásné!

A přesto, že přijel svatý Martin na bílém koni a my jsme si o něm povídali a četli, mrazivé počasí nám nezabránilo v další procházce do Prahy, tentokrát s průvodcem ( dědečkem Samíka C.). Prohlédli jsme si další historiká místa a zaměřili se tentokrát především na židovské synagogy.

A ,,houpačkové" listopadové počasí nám nakonec umožnilo vydat se ještě jednou do podzimně-zimní ZOO, zkontrolovat zvířátka, jak se chystají na zimu. Bylo to prima, pobavili jsme se v pavilonu goril- předvedly nám své hravé bojůvky..(to se musí vidět :-) Užili jsme si to.

No, listopad byl nabitý a prima a....nebojte se, nezanedbali jsme ani naši přípravu na školu. Pracujeme na všech úrovních a lepšíme se!!! Popovídali jsme si o tom na tripartitních schůzkách, za které děkuji!

Listopad jsme (respektive jste, protože já jsem tentokrát nemohla,  měla jsem koncert) uzavřeli pravou předvánoční akcí- výrobou adventních věnců. Krásné zahájení adventního času. Užijme si ho!

                                                                            Díky za vstřícnou spolupráci.

                                                                                                                Vaše Dáša 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít