9.12.
2018
Listopadání u nuláčků

Čas letí a listí padá a padá....Tak to v listopadu bývá, jen letos příroda nějak skočila z léta rovnou do téměř zimního počasí. A tak nám listopad nabídl teplotní houpačku, která prověřila imunitní systém našich nuláčků (i můj). Ale nedali jsme se a listopad jsme zahájili fyzickou aktivitou, tedy prvním cvičením v tělocvičně. A bylo hned znát, že ,,tělák" nuláčky bude bavit. Ukázali jsme si, jaké možnosti sportovního vyžití nám tělocvična nabízí a vysvětlili jsme si, jak cvičit bezpečně. Cvičení v tělocvičně se rychle stalo součástí našeho nuláčkovského programu a těšíme se na něj. 

V prvních listopadových dnech nás čekala prezentace celoškolního projektu ,,100 let republiky". O tomto významném výročí naší republiky jsme si povídali, četli jsme si o historii naší země, o důležitých událostech, osobnostech, o tom, co nás Čechy ve světě proslavilo. Udělali jsme si procházku do Prahy, povídali si o její historii. Ve škole jsme pak stavěli historické pražské stavby z Kaply a Lega a pokoušeli jsme se je ztvárnit i výtvarně. Na prezentaci jsme si společně s prvňáčky připravili píseň ,,Ach synku synku", ke které si děti vyrobily i rekvizity. A povedlo se nám to. Společně s ostatními spolužáky jsme pak bedlivě sledovali prezentace kamarádů z ostatních tříd. Byl to zajímavý, hezký a poučný zážitek.

A vycházka do Prahy nebyla jedinou. Vyrazili jsme také do naší oblíbené Stromovky, abychom zjistili, co listopad změnil v přírodě. Užili jsme si krásné listopadové dopoledne, pozorovali jsme floru i faunu a taky jsme si v přírodě zasportovali a záhráli oblíbené hry.

A Stromovku jsme navštívili ještě jednou, přesněji Planetárium. Byla to naše první návštěva a vyrazili jsme na animovaný film ,,Polaris", ve kterém se ,,multikulturně" setkají ruský medvěd Vladimír a americký tučňák James a ve vlastnoručně postavené vesmírné ponorce se vydají na vesmírnou plavbu, plnou poučných, vtipných i adrenalinových momentů. Po představení jsme si užili stálou expozici Planetária...nakonec nuláčky nejvíc zaujaly ,,hopíky" :-) Ale bylo to prima.

A čas se nezadržitelně řítil k nejočekávanějším svátkům v roce a nás čekalo zahájení největšího školního ,,projektu" -vánočního divadelního představení, které pro školu vytvořil (jako každý rok) pan učitel Daniel Razím. A tak jsme se začali s divadelním představením seznamovat, vybírat si role a zkoušet. Nuláčci se pro představení nadchli, vybrali si své role, učí se písničky a stali se platnými členy bratrského divadelního souboru. A to mě těší! Divadlo bude krásné!

A přesto, že přijel svatý Martin na bílém koni a my jsme si o něm povídali a četli, mrazivé počasí nám nezabránilo v další procházce do Prahy, tentokrát s průvodcem ( dědečkem Samíka C.). Prohlédli jsme si další historiká místa a zaměřili se tentokrát především na židovské synagogy.

A ,,houpačkové" listopadové počasí nám nakonec umožnilo vydat se ještě jednou do podzimně-zimní ZOO, zkontrolovat zvířátka, jak se chystají na zimu. Bylo to prima, pobavili jsme se v pavilonu goril- předvedly nám své hravé bojůvky..(to se musí vidět :-) Užili jsme si to.

No, listopad byl nabitý a prima a....nebojte se, nezanedbali jsme ani naši přípravu na školu. Pracujeme na všech úrovních a lepšíme se!!! Popovídali jsme si o tom na tripartitních schůzkách, za které děkuji!

Listopad jsme (respektive jste, protože já jsem tentokrát nemohla,  měla jsem koncert) uzavřeli pravou předvánoční akcí- výrobou adventních věnců. Krásné zahájení adventního času. Užijme si ho!

                                                                            Díky za vstřícnou spolupráci.

                                                                                                                Vaše Dáša 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít