9.12.
2019
Listopad ve páté třídě

Listopad jsme zahájili volnými dny a měli jsme tak dostatek odpočinku, abychom se po nich mohli vrhnout do učení. Další žáci z naší třídy nám představili své prezentace. Pracovali jsme se čtenářskými deníky, doporučovali si navzájem přečtené knihy. Také jsme četli kamarádům vybrané úryvky z knih, které právě čteme. V polovině měsíce jsme se věnovali širokému tématu k výročí 17.listopadu. Kromě několika vážených hostů, kteří nám přednášeli, proběhla ve třídě diskuse. Ve vlastivědě nám téma pěkně zapadá mezi aktuálně probíraná témata. Abychom lépe porozuměli naší historii a souvislostem, objevovala se podobná témata nejen v prezentacích, ale i v třídním projektu, kde jsme ve skupinách shrnovali a představovali ostatním posledních sto let našich dějin. Výsledky práce jsou k vidění ve třídě. Také jsme uspořádali výstavu modelů našich pokojů, jejichž výroba nám zabrala hodně času a sil. Výroba některých pokojů zaměstnala celé rodiny, jsou to tedy díla velmi vydařené. Cením si společného úsilí a času, na výsledcích je to znát.

Navštívili jsme Planetárium, konkrétně komentovaný pořad Kde začíná vesmír. Některé další prezentace nám přiblížily další podrobnosti o planetách, zemské přitažlivosti, ale i lidech a zvířatech ve vesmíru.

Během aukce pro Bratrskou školu se vybralo neuvěřitelné množství peněz a akce byla velmi vydařená. Také vyrábění adventních věnců, tedy další společná akce s rodiči, proběhlo hladce. Větví bylo nakonec dostatek. Děkujeme všem za pomoc. Také děkuji dětem, které nám vyrobily do třídy krásný adventní věnec.

V rámci prevence proběhl v naší třídě koncem listopadu program na téma závislosti. Stihli jsme toho tolik! A už se také pomalu připravujeme na divadlo. Učíme se texty, nacvičujeme, ladíme kostýmy. Páťáci mají z příprav velkou radost, takže věřím, že se Cesta kolem světa za 80 dní bude líbit i vám. Kéž nám to čekání na Vánoce probíhá klidně a příjemně!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít