9.12.
2019
Listopad ve páté třídě

Listopad jsme zahájili volnými dny a měli jsme tak dostatek odpočinku, abychom se po nich mohli vrhnout do učení. Další žáci z naší třídy nám představili své prezentace. Pracovali jsme se čtenářskými deníky, doporučovali si navzájem přečtené knihy. Také jsme četli kamarádům vybrané úryvky z knih, které právě čteme. V polovině měsíce jsme se věnovali širokému tématu k výročí 17.listopadu. Kromě několika vážených hostů, kteří nám přednášeli, proběhla ve třídě diskuse. Ve vlastivědě nám téma pěkně zapadá mezi aktuálně probíraná témata. Abychom lépe porozuměli naší historii a souvislostem, objevovala se podobná témata nejen v prezentacích, ale i v třídním projektu, kde jsme ve skupinách shrnovali a představovali ostatním posledních sto let našich dějin. Výsledky práce jsou k vidění ve třídě. Také jsme uspořádali výstavu modelů našich pokojů, jejichž výroba nám zabrala hodně času a sil. Výroba některých pokojů zaměstnala celé rodiny, jsou to tedy díla velmi vydařené. Cením si společného úsilí a času, na výsledcích je to znát.

Navštívili jsme Planetárium, konkrétně komentovaný pořad Kde začíná vesmír. Některé další prezentace nám přiblížily další podrobnosti o planetách, zemské přitažlivosti, ale i lidech a zvířatech ve vesmíru.

Během aukce pro Bratrskou školu se vybralo neuvěřitelné množství peněz a akce byla velmi vydařená. Také vyrábění adventních věnců, tedy další společná akce s rodiči, proběhlo hladce. Větví bylo nakonec dostatek. Děkujeme všem za pomoc. Také děkuji dětem, které nám vyrobily do třídy krásný adventní věnec.

V rámci prevence proběhl v naší třídě koncem listopadu program na téma závislosti. Stihli jsme toho tolik! A už se také pomalu připravujeme na divadlo. Učíme se texty, nacvičujeme, ladíme kostýmy. Páťáci mají z příprav velkou radost, takže věřím, že se Cesta kolem světa za 80 dní bude líbit i vám. Kéž nám to čekání na Vánoce probíhá klidně a příjemně!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít