7.12.
2018
Listopad v páté třídě

Listopad v 5. třídě

Spolu s listím listopad odfouknul i zbytky letního neklidu a my jsme se pustili s radostí a soustředěností do práce. Hned začátkem měsíce jsme se ponořili do tajemství Vesmíru, vytvořili jsme krásné a nápadité vesmírné plakáty a vypravili jsme se do planetária na pořad „Jak se dělá kometa“.

V divadle Alta jsme si pak užili dvě úžasná představení. Představení Bratři, podle knihy Astrid Lingrenové, jsme si prožili i s pohybově výtvarnou dílnou. Příběh o dvou bratrech, které nerozdělí ani smrt, byl smutný, ale i krásný láskou bratrů a hlavně krásný výtvarně a tanečně. A my jsme byli jeho součástí, prožívali spolu s nimi strach i radost a snažili se všechno pochopit. Ve škole jsme si přečetli další příběh o smrti, Kamzíkův velký skok od Daniela Rušara. Druhý příběh Tanečního studia Light v Altě byl také vážný. Vyprávěl o tibetském chlapci Odzerovi a jmenoval se Jola – laicky kufr. A kufr, jako symbol daleké cesty od někudy někam, i z dětství do dospělosti, hrál v představení velkou roli. Tento příběh nás velmi zaujal a ještě dlouho po skončení jsme se vyptávali autorky, paní Tretiagové, jak to všechno doopravdy bylo. Škoda, že Odzer z malého chlapce vyrostl a představení se už nebude nikdy opakovat. A my možná nezapomeneme na posvátnou horu (z kufrů), kterou Odzer zdolal.

V listopadu jsme ve třídě přivítali jako vždy pana faráře Koláře a také dvě příjemné paní z Křesťanské pedagogicko-psychologické poradny, které nám připravily program týkající se prevence závislostí a posilování pozitivních vztahů, kdy se děti zamýšlely nad tím, jak tráví svůj volný čas, jak by ho trávit chtěly, přemýšlely nad příběhy dětí, u kterých se už závislost projevila a pomocí dramatizace se snažily situaci vyřešit.

Do Prahy jsme se pak vypravili, abychom si uvědomili, jak a kde a proč vznikala města, abychom propojili historii se současností a uvědomili si, kdo a co tvoří naše město nyní. A jako vždy v listopadu, začali jsme spolu s panem učitelem Danielem vymýšlet vánoční divadlo. Opravdu se máte na co těšit. My už se nemůžeme dočkat a nejen divadla!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít