7.12.
2018
Listopad v páté třídě

Listopad v 5. třídě

Spolu s listím listopad odfouknul i zbytky letního neklidu a my jsme se pustili s radostí a soustředěností do práce. Hned začátkem měsíce jsme se ponořili do tajemství Vesmíru, vytvořili jsme krásné a nápadité vesmírné plakáty a vypravili jsme se do planetária na pořad „Jak se dělá kometa“.

V divadle Alta jsme si pak užili dvě úžasná představení. Představení Bratři, podle knihy Astrid Lingrenové, jsme si prožili i s pohybově výtvarnou dílnou. Příběh o dvou bratrech, které nerozdělí ani smrt, byl smutný, ale i krásný láskou bratrů a hlavně krásný výtvarně a tanečně. A my jsme byli jeho součástí, prožívali spolu s nimi strach i radost a snažili se všechno pochopit. Ve škole jsme si přečetli další příběh o smrti, Kamzíkův velký skok od Daniela Rušara. Druhý příběh Tanečního studia Light v Altě byl také vážný. Vyprávěl o tibetském chlapci Odzerovi a jmenoval se Jola – laicky kufr. A kufr, jako symbol daleké cesty od někudy někam, i z dětství do dospělosti, hrál v představení velkou roli. Tento příběh nás velmi zaujal a ještě dlouho po skončení jsme se vyptávali autorky, paní Tretiagové, jak to všechno doopravdy bylo. Škoda, že Odzer z malého chlapce vyrostl a představení se už nebude nikdy opakovat. A my možná nezapomeneme na posvátnou horu (z kufrů), kterou Odzer zdolal.

V listopadu jsme ve třídě přivítali jako vždy pana faráře Koláře a také dvě příjemné paní z Křesťanské pedagogicko-psychologické poradny, které nám připravily program týkající se prevence závislostí a posilování pozitivních vztahů, kdy se děti zamýšlely nad tím, jak tráví svůj volný čas, jak by ho trávit chtěly, přemýšlely nad příběhy dětí, u kterých se už závislost projevila a pomocí dramatizace se snažily situaci vyřešit.

Do Prahy jsme se pak vypravili, abychom si uvědomili, jak a kde a proč vznikala města, abychom propojili historii se současností a uvědomili si, kdo a co tvoří naše město nyní. A jako vždy v listopadu, začali jsme spolu s panem učitelem Danielem vymýšlet vánoční divadlo. Opravdu se máte na co těšit. My už se nemůžeme dočkat a nejen divadla!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít