4.12.
2019
Listopad u prvňáčků

Nastal podzim, listí změnilo barvu a krásně zasněžilo zem, dny se zkrátily, ale u nás ve třídě je stále krásně útulno. Náš třídní strom se rozzářil barevnými listy, které přilákaly sýkorky. A my jsme se pod tím stromem i v lavicích s každým novým dnem pouštěli znovu a znovu do učení. Stále víc se nám líbí s písmenky, čteme si o nich pohádky modelujeme je ze všeho možného, hledáme, čím si jsou podobná a čím rozdílná. Moc nás baví krásně psát a máme velikou radost, že už se nám daří i první slova. Není lehké se učit číst tiskací i psací písmo najednou, a chce to hodně vytrvalosti. V matematice poznáváme stále mnoho nového. Hrajeme si s kostkami, dřívky, hrášky, vláčky, krokujeme na velkém krokovadle i na malých, vymýšlíme slovní úlohy a počítáme vše, co nám přijde pod ruku. Je to zábava, to učení. V prvouce jsme si vyprávěli o našich rodinách i o podzimu.

Hned začátkem listopadu jsme se vypravili do divadla Spejbla a Hurvínka. Hurvínka nám v něm bylo moc líto, a možná jsme se o něj i báli, dostal se totiž mezi osly, a bylo skoro pozdě, když pochopil, že nemá věřit všemu, co mu slibují. Panoval zde moc zlý vládce, a o vládnutí a vládcích jsme si pak povídali i s paní Markovou, která nám přišla přiblížit dobu komunismu i Sametovou revoluci. Moc děkujeme. Abychom se dozvěděli ještě více, hledali jsme cestu svobody v nádherných obrazech Petra Síse v galerii DOX. Prožili jsme si spolu s úžasnou průvodkyní a našim cestovatelským deníkem nádherné dobrodružství, nejen ve vzducholodi. Spolu s ptáky jsme se vydali hledat moudrého vládce a našli jsme sebe.., vypravili jsme se na ostrov a ve snu k nám připlula loď.., našli jsme tři zlaté klíče a učili se létat spolu s Exupérym, a když jsme se odvážili vstoupit do tmy, otevřel se nám nad hlavou nekonečný svobodný prostor hvězdného nebe, byla to krása!

A už nás čekalo slavnostní stužkování. Dostali jsme bratrskou ovečku a krásně zelené tričko, už se moc těšíme, až si ho všichni najednou oblékneme. Stužkování se konalo na slavnostní výtvarné aukci dětských i dospěláckých děl. Moc se nám líbila společná písnička, pro kterou nám Hanka nakreslila moc vtipný obrázkový text. Hanka s námi vůbec v družině dělá moc krásných věcí! A víte co je na konci listopadu nejkrásnější? Že po něm začíná prosinec a spolu s ním advent a adventní těšení. A tak jsme si poslední listopadový pátek vyrobili krásné adventní věnce a vyzdobili třídu.

A teď už se jen těšíme, až rozsvítíme první svíčku. Kéž nám ten plamínek nikdy nezhasne, a ten malý andělíček v něm schovaný nás doprovodí na cestě k Ježíškovi, na cestě do Vánoc!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít