4.12.
2019
Listopad u prvňáčků

Nastal podzim, listí změnilo barvu a krásně zasněžilo zem, dny se zkrátily, ale u nás ve třídě je stále krásně útulno. Náš třídní strom se rozzářil barevnými listy, které přilákaly sýkorky. A my jsme se pod tím stromem i v lavicích s každým novým dnem pouštěli znovu a znovu do učení. Stále víc se nám líbí s písmenky, čteme si o nich pohádky modelujeme je ze všeho možného, hledáme, čím si jsou podobná a čím rozdílná. Moc nás baví krásně psát a máme velikou radost, že už se nám daří i první slova. Není lehké se učit číst tiskací i psací písmo najednou, a chce to hodně vytrvalosti. V matematice poznáváme stále mnoho nového. Hrajeme si s kostkami, dřívky, hrášky, vláčky, krokujeme na velkém krokovadle i na malých, vymýšlíme slovní úlohy a počítáme vše, co nám přijde pod ruku. Je to zábava, to učení. V prvouce jsme si vyprávěli o našich rodinách i o podzimu.

Hned začátkem listopadu jsme se vypravili do divadla Spejbla a Hurvínka. Hurvínka nám v něm bylo moc líto, a možná jsme se o něj i báli, dostal se totiž mezi osly, a bylo skoro pozdě, když pochopil, že nemá věřit všemu, co mu slibují. Panoval zde moc zlý vládce, a o vládnutí a vládcích jsme si pak povídali i s paní Markovou, která nám přišla přiblížit dobu komunismu i Sametovou revoluci. Moc děkujeme. Abychom se dozvěděli ještě více, hledali jsme cestu svobody v nádherných obrazech Petra Síse v galerii DOX. Prožili jsme si spolu s úžasnou průvodkyní a našim cestovatelským deníkem nádherné dobrodružství, nejen ve vzducholodi. Spolu s ptáky jsme se vydali hledat moudrého vládce a našli jsme sebe.., vypravili jsme se na ostrov a ve snu k nám připlula loď.., našli jsme tři zlaté klíče a učili se létat spolu s Exupérym, a když jsme se odvážili vstoupit do tmy, otevřel se nám nad hlavou nekonečný svobodný prostor hvězdného nebe, byla to krása!

A už nás čekalo slavnostní stužkování. Dostali jsme bratrskou ovečku a krásně zelené tričko, už se moc těšíme, až si ho všichni najednou oblékneme. Stužkování se konalo na slavnostní výtvarné aukci dětských i dospěláckých děl. Moc se nám líbila společná písnička, pro kterou nám Hanka nakreslila moc vtipný obrázkový text. Hanka s námi vůbec v družině dělá moc krásných věcí! A víte co je na konci listopadu nejkrásnější? Že po něm začíná prosinec a spolu s ním advent a adventní těšení. A tak jsme si poslední listopadový pátek vyrobili krásné adventní věnce a vyzdobili třídu.

A teď už se jen těšíme, až rozsvítíme první svíčku. Kéž nám ten plamínek nikdy nezhasne, a ten malý andělíček v něm schovaný nás doprovodí na cestě k Ježíškovi, na cestě do Vánoc!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít