7.11.
2019
Letně-podzimní říjen u nuláčků

Léto, jakoby se nechtělo vzdát své vlády, dopřávalo nám krásné slunečné a teplé dny i přesto, že už nastal říjen. Podzim sice občas předvedl, že už brzy míní ,,nastat" a nechává léto jen blahosklonně ,, vyřádit", ale nuláčkům byly všechny letně-podzimní strkanice úplně fuk. Nuláčky to zkrátka lákalo ven. A tak jsme si užívali hry a pohyb na školní zahradě i v přírodě a procházky do blízkého i vzdálenějšího okolí školy.  

Nejdříve jsme se vydali do Zoo, kde nás čekal zajímavý program ,,Primáti", ve kterém nám milá a erudovaná slečna lektorka hezky přiblížila ,,opičí život". Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a protože nám počasí přálo, podívali jsme se v Zoo i na další zvířátka. Byl to moc prima den. 

Hned za pár dní nás čekala vycházka do historické Prahy a na Pražský hrad. Vystoupali jsme po Starých zámeckých schodech, ve Zlaté uličce jsme nahlédli do malých kouzelných domečků a nasáli atmosféru minulých časů. Prošli jsme hradními nádvořími, propletli jsme se stovkami turistů a stali se i svědky svatebního obřadu a také příjezdu vládních vozů. Nakonec jsme sešli Nerudovkou na Malostranské náměstí a plni dojmů a únavy jsme odjeli na zasloužený oběd.

Atmosféru odcházejícího léta jsme si užili i při školním táboráku, milém setkání všech, kdo do Bratrské školy patří. Zazpívali jsme si u ohýnku, popovídali si, opekli buřty - nebo dali přednost jiným dobrotám.

Nakonec nás ještě čekala návštěva Muzea Policie České republiky, kde nás interaktivní příběh ,,Pohádkový semafor" poučil o pravidlech silničního provozu. Prohlédli jsme si i expozici muzea a stali se (opět :-)) svědky cvičení policejního sboru. Akci jsme uzavřeli procházkou parkem Folimanka. Další hezký den s nuláčky.

Ale hezké a hodnotné dny jsme si užívali i v naší matičce škole. Věnovali jsme se všemu, co patří k naší přípravě na hladký vstup do první třídy, cvičili jsme na školní zahradě a vychutnali si program Drumbeny, kde jsme si ukázali, jak rytmus prostupuje celým naším životem a jak ho umíme vnímat a reprodukovat. Paráda! 

Zkrátka...je za námi druhý měsíc tohoto školního roku. Nuláčci už jsou součástí Bratrské školy, našli si nové kamarády, jsou prima..někdy trochu bujará :-) partička. A já se těším na další měsíce s nimi.

Děkuji, vám rodičům, za vstřícnou spolupráci a přeji krásný podzim. Vaše Dáša 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít