7.11.
2019
Letně-podzimní říjen u nuláčků

Léto, jakoby se nechtělo vzdát své vlády, dopřávalo nám krásné slunečné a teplé dny i přesto, že už nastal říjen. Podzim sice občas předvedl, že už brzy míní ,,nastat" a nechává léto jen blahosklonně ,, vyřádit", ale nuláčkům byly všechny letně-podzimní strkanice úplně fuk. Nuláčky to zkrátka lákalo ven. A tak jsme si užívali hry a pohyb na školní zahradě i v přírodě a procházky do blízkého i vzdálenějšího okolí školy.  

Nejdříve jsme se vydali do Zoo, kde nás čekal zajímavý program ,,Primáti", ve kterém nám milá a erudovaná slečna lektorka hezky přiblížila ,,opičí život". Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a protože nám počasí přálo, podívali jsme se v Zoo i na další zvířátka. Byl to moc prima den. 

Hned za pár dní nás čekala vycházka do historické Prahy a na Pražský hrad. Vystoupali jsme po Starých zámeckých schodech, ve Zlaté uličce jsme nahlédli do malých kouzelných domečků a nasáli atmosféru minulých časů. Prošli jsme hradními nádvořími, propletli jsme se stovkami turistů a stali se i svědky svatebního obřadu a také příjezdu vládních vozů. Nakonec jsme sešli Nerudovkou na Malostranské náměstí a plni dojmů a únavy jsme odjeli na zasloužený oběd.

Atmosféru odcházejícího léta jsme si užili i při školním táboráku, milém setkání všech, kdo do Bratrské školy patří. Zazpívali jsme si u ohýnku, popovídali si, opekli buřty - nebo dali přednost jiným dobrotám.

Nakonec nás ještě čekala návštěva Muzea Policie České republiky, kde nás interaktivní příběh ,,Pohádkový semafor" poučil o pravidlech silničního provozu. Prohlédli jsme si i expozici muzea a stali se (opět :-)) svědky cvičení policejního sboru. Akci jsme uzavřeli procházkou parkem Folimanka. Další hezký den s nuláčky.

Ale hezké a hodnotné dny jsme si užívali i v naší matičce škole. Věnovali jsme se všemu, co patří k naší přípravě na hladký vstup do první třídy, cvičili jsme na školní zahradě a vychutnali si program Drumbeny, kde jsme si ukázali, jak rytmus prostupuje celým naším životem a jak ho umíme vnímat a reprodukovat. Paráda! 

Zkrátka...je za námi druhý měsíc tohoto školního roku. Nuláčci už jsou součástí Bratrské školy, našli si nové kamarády, jsou prima..někdy trochu bujará :-) partička. A já se těším na další měsíce s nimi.

Děkuji, vám rodičům, za vstřícnou spolupráci a přeji krásný podzim. Vaše Dáša 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít