7.2.
2020
Lednoví čtvrťáci

V novém roce nás ve škole přivítal tříkrálový průvod nuláčků s písní My tři králové a  požehnání každé třídě. Vítali jsme se se spolužáky a společně sdíleli své zážitky z Vánoc. Užili jsme si setkání s hudbou dávno minulou Rožmberské kapely s ukázkami historických hudebních nástrojů.

Na Letenském kluzišti jsme si několikrát výborně zabruslili.

Nejvic jsme se těšili na hory, na sníh. Jako každý rok jsme jeli na Šumavu do Nových Hutí. Vypadalo to ale, že si žádný sníh neužijeme. Ale stal se skoro zázrak, sníh nám napadl a my jsme lyžovali, bobovali, hráli si na sněhu, prostě si sníh uživali, jak to šlo. Večer jsme se všichni scházeli na společné zpívání a čtení na dobrou noc. Ráno nás budil Daniel nebo Sam písničkou, asi místo budíku. Báječně jsme si užili společně strávený čas. I ti spolužáci, kteří s námi nejeli, měli ve škole o zábavu postaráno. Navštívili výstavu Petra Síse v centru výtvarného umění DOX a Náprstkovo muzeum.

A učení ve školních lavicích nám šlo velmi dobře. Zopakovali jsme si rody, čísla a pády podstatných jmen a začali se seznamovat se skloňováním a vzory podstatných jmen. V matematice jsme se ještě více zdokonalili v písemném dělení a násobení. A Českou republiky jsme od začátku školního roku prošli křížem krážem.

O najednou tu byl konec měsíce ledna, pololetní vysvědčení a pololetní prázdniny. Sice jen jeden den, ale prázdniny.

A už se jen můžeme těšit, co nového nás čeká v únoru.

Katka Kracíková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít