1.2.
2019
Leden ve III.třídě

MIlí rodiče, 

letošní leden vyleštil kdejakou klouzačku , sněžil do polí i zahrad a do naší školy zavál řadu zajímavých činností.

9.1. jsme se setkali na třídní schůzce.

10., 17. a 31.1. děti pod odborným vedením dvou instruktorek bruslili na Letné.

14.1. jsme v kostele U Jákobova žebříku znovu zkoušeli školní divadelní představení.

16.1. úspěšně proběhla repríza představení SHALOM CHAVERIM.

18.1. na naše divadelní představení navázal strhující přednáškou o judaismu Radek Hejret. Povídal si s námi o historii i o různých zvycích židovského národa a nakonec nám pomáhal stavět chanukové svícny z Lega.

19.1. polovina dětí z naší třídy vyrazila s paní asistentkou Zuzanou a slečnou vychovatelkou Šárkou na hory do Nových Hutí. Her na sněhu, různého stavění a samozřejmě i lyžování si užily dostatek. Kromě toho procvičovaly angličtinu při konverzaci, čtení a zpívání s panem učitelem Samem. Některé děti navštívily také informační centrum na Kvildě a pozorovaly rysy. Děti, které zůstaly ve škole, měly vlastní program nebo ve škole zkoumaly situaci na planetě Zemi a přemýšlely, co potřebuje a jak ji mohou chránit. Zabývaly se i životem v oceánech a navštívily akvárium s mořskými živočichy na výstavišti v Holešovicích.

Po návratu z hor jsme se s některými z Vás věnovali trojstranným rozhovorům. Několik dětí se potýkalo s nemocí.

31.1. si většina z nás vyzvedla výpis vysvědčení a i když je učivo náročnější, z výsledků mohli mít všichni radost.

Během ledna jsme se v učebnici českého jazyka dostali na stranu 75 ke svičení 30 a). Měli bychom zpaměti umět vyjmenovaná slova po b, l ,m a učíme se vyjmenovaná slova po p. 

V matemetice jsme dokončili stranu 29 a nestačilo jen počítání, skládali jsme čtverce, cestovali po cykloparku na straně 20, vytvářeli číselné řady nebo jsme se třeba pohybovali počtvercové mříži a svůj pohyb jsme zapisovali pomocí šipek. 

V prvouce zkoumáme neživou přírodu, nechybí videa a pokusy. V učebnici prvouky jsme probrali vzduch na str.37 a v pracovním sešitě jsme na straně 28 vypracovali cvičení  7 a 8.

Čeká nás krátký únor s jarními prázdninami od 16. do 24.2.

7.2. začínáme plavat. Plaveme na Šutce vždy od 12:10 do 12:55. Každý žák si  musí připravit plavky, plaveckou čepici, do igelitové tašky ručník, mýdlo a kapesník. (Pro informaci Vám ještě pošlu e-mailem provozní řád.)

15.3. nás čeká ples. Vy i Vaše děti si ho můžete užít bez dalších povinností a pokud chcete, můžete podpořit tombolu třeba tím, co se na Vánoce úplně nehodilo. Vítány jsou samozřejmě i hodnotné a žádané dary, případně jakékoli drobnosti, které mohou potěšit děti, protože každé dítě potřebuje něco "vyhrát". Váš příspěvek na ples může být opět věnován do "Dětského fondu", může být určen i na novou budovu školy (zcela podle Vaší volby).

Vedení školy žádá o dodržování termínů plateb. Pozdní platby přidělávají mnoho práce a berou čas, který by mohl být věnován užitečnějším činnostem. (Nezapomeňte, prosím, na platbu za plavání.)

I v zimě chodí děti na zahradu a je třeba, aby na hry na zahradě měly vhodné oblečení a obutí.

Přeji radost z delších dnů i nějaké to únorové sluníčko na tváře i do srdcí.

Vaše Marie Nováková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít