1.2.
2019
Leden ve III.třídě

MIlí rodiče, 

letošní leden vyleštil kdejakou klouzačku , sněžil do polí i zahrad a do naší školy zavál řadu zajímavých činností.

9.1. jsme se setkali na třídní schůzce.

10., 17. a 31.1. děti pod odborným vedením dvou instruktorek bruslili na Letné.

14.1. jsme v kostele U Jákobova žebříku znovu zkoušeli školní divadelní představení.

16.1. úspěšně proběhla repríza představení SHALOM CHAVERIM.

18.1. na naše divadelní představení navázal strhující přednáškou o judaismu Radek Hejret. Povídal si s námi o historii i o různých zvycích židovského národa a nakonec nám pomáhal stavět chanukové svícny z Lega.

19.1. polovina dětí z naší třídy vyrazila s paní asistentkou Zuzanou a slečnou vychovatelkou Šárkou na hory do Nových Hutí. Her na sněhu, různého stavění a samozřejmě i lyžování si užily dostatek. Kromě toho procvičovaly angličtinu při konverzaci, čtení a zpívání s panem učitelem Samem. Některé děti navštívily také informační centrum na Kvildě a pozorovaly rysy. Děti, které zůstaly ve škole, měly vlastní program nebo ve škole zkoumaly situaci na planetě Zemi a přemýšlely, co potřebuje a jak ji mohou chránit. Zabývaly se i životem v oceánech a navštívily akvárium s mořskými živočichy na výstavišti v Holešovicích.

Po návratu z hor jsme se s některými z Vás věnovali trojstranným rozhovorům. Několik dětí se potýkalo s nemocí.

31.1. si většina z nás vyzvedla výpis vysvědčení a i když je učivo náročnější, z výsledků mohli mít všichni radost.

Během ledna jsme se v učebnici českého jazyka dostali na stranu 75 ke svičení 30 a). Měli bychom zpaměti umět vyjmenovaná slova po b, l ,m a učíme se vyjmenovaná slova po p. 

V matemetice jsme dokončili stranu 29 a nestačilo jen počítání, skládali jsme čtverce, cestovali po cykloparku na straně 20, vytvářeli číselné řady nebo jsme se třeba pohybovali počtvercové mříži a svůj pohyb jsme zapisovali pomocí šipek. 

V prvouce zkoumáme neživou přírodu, nechybí videa a pokusy. V učebnici prvouky jsme probrali vzduch na str.37 a v pracovním sešitě jsme na straně 28 vypracovali cvičení  7 a 8.

Čeká nás krátký únor s jarními prázdninami od 16. do 24.2.

7.2. začínáme plavat. Plaveme na Šutce vždy od 12:10 do 12:55. Každý žák si  musí připravit plavky, plaveckou čepici, do igelitové tašky ručník, mýdlo a kapesník. (Pro informaci Vám ještě pošlu e-mailem provozní řád.)

15.3. nás čeká ples. Vy i Vaše děti si ho můžete užít bez dalších povinností a pokud chcete, můžete podpořit tombolu třeba tím, co se na Vánoce úplně nehodilo. Vítány jsou samozřejmě i hodnotné a žádané dary, případně jakékoli drobnosti, které mohou potěšit děti, protože každé dítě potřebuje něco "vyhrát". Váš příspěvek na ples může být opět věnován do "Dětského fondu", může být určen i na novou budovu školy (zcela podle Vaší volby).

Vedení školy žádá o dodržování termínů plateb. Pozdní platby přidělávají mnoho práce a berou čas, který by mohl být věnován užitečnějším činnostem. (Nezapomeňte, prosím, na platbu za plavání.)

I v zimě chodí děti na zahradu a je třeba, aby na hry na zahradě měly vhodné oblečení a obutí.

Přeji radost z delších dnů i nějaké to únorové sluníčko na tváře i do srdcí.

Vaše Marie Nováková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít