6.2.
2019
Leden ve čtvrté třídě

Na začátku nového roku jsme měli možnost zrekapitulovat ten uplynulý. Zaznamenáním významných svátků, našich zážitků a prázdninových pobytů si naše paměť připomněla vše, co jsme mohli zažít. Na základě těchto vzpomínek si každý napsal vlastní sebereflexi a sebehodnocení, které si mohl odnést domů na konci ledna s pololetním vysvědčením. Také si všichni čtvrťáci napsali vlastní předsevzetí. Ve škole nás navštívili také Tři králové a bylo jich ještě mnohem více, než jsme čekali, dokonce nám společně zazpívali.

Celý leden probíhala tělesná výchova formou bruslení na Letné. K dispozici byly dětem skvělé instruktorky, které nás toho mnoho naučily. Krásný a vtipný kulturní zážitek jsme si užili v divadle, představení Dobrodružství Toma Sawera stálo za to, bylo přesně pro nás a bavili jsme se od začátku do konce.

Ani v pracovních činnostech jsme nelenili. Vyráběli jsme lapač snů, stavěli z lega, lepili jsme originální stavby z kukuřičných křupek. V případě posledního vyrábění byl zbylý materiál s chutí konzumován.

V polovině měsíce proběhla repríza divadelního předtavení. Vystoupení bylo jako vždy úžasné a každý z nás přispěl k výledku svým dílem. Zkouška i představení probíhaly hladce, už je znát, že jsme zkušení herci.

Největším zážitkem ledna byl pro většinu z nás pobyt na horách. Nám již známý hotel Kodrea v Nových Hutích nás přivítal velkou sněhovou nadílkou a skvělými snídaněmi. Lyžování dopoledne probíhalo ve dvou skupinách, o které jsme se starali společně s Luckou (asistentkou) a Samem (anglickým rodilým mluvčím). Někteří z nás již lyžují na výborné úrovni. Nadšení lyžaři měli možnost jít na svah i odpoledne. V nabídce byl také jeden větší a jeden menší běžkařský výlet. Odpoledne byl vždy prostor pro sáňkování a hry ve sněhu. Nechyběly ani procházky po okolí a jeden půldenní výlet autobusem do Informačního centra na Kvildě a následné pozorování rysů v zasněženém lese. Jeden z večerů nám Matouš Šimek prezentoval své zkušenosti z návštěvy Indie. Každý večer se pak zpívalo s kytarou, před spaním četl Sam dětem z anglických pohádkových knížek. Bylo krásné vidět, jak dobře děti jazyku rozumí. Zakončením pobytu byl již tradičně závod ve slalomu a rozdělení diplomů.

Se čtvrťáky byl čas na horách příjemně strávený. Volné chvíle trávili hraním společenských her a čtením knížek. Podařilo se nám také prolézt obdélníkem z papíru o velikosti 10 x15cm. Ptáte se jak? Děti vám to mohou ukázat.

Tolik nového za ten další půlrok umíme. A už se těšíme na další!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít