6.2.
2019
Leden ve čtvrté třídě

Na začátku nového roku jsme měli možnost zrekapitulovat ten uplynulý. Zaznamenáním významných svátků, našich zážitků a prázdninových pobytů si naše paměť připomněla vše, co jsme mohli zažít. Na základě těchto vzpomínek si každý napsal vlastní sebereflexi a sebehodnocení, které si mohl odnést domů na konci ledna s pololetním vysvědčením. Také si všichni čtvrťáci napsali vlastní předsevzetí. Ve škole nás navštívili také Tři králové a bylo jich ještě mnohem více, než jsme čekali, dokonce nám společně zazpívali.

Celý leden probíhala tělesná výchova formou bruslení na Letné. K dispozici byly dětem skvělé instruktorky, které nás toho mnoho naučily. Krásný a vtipný kulturní zážitek jsme si užili v divadle, představení Dobrodružství Toma Sawera stálo za to, bylo přesně pro nás a bavili jsme se od začátku do konce.

Ani v pracovních činnostech jsme nelenili. Vyráběli jsme lapač snů, stavěli z lega, lepili jsme originální stavby z kukuřičných křupek. V případě posledního vyrábění byl zbylý materiál s chutí konzumován.

V polovině měsíce proběhla repríza divadelního předtavení. Vystoupení bylo jako vždy úžasné a každý z nás přispěl k výledku svým dílem. Zkouška i představení probíhaly hladce, už je znát, že jsme zkušení herci.

Největším zážitkem ledna byl pro většinu z nás pobyt na horách. Nám již známý hotel Kodrea v Nových Hutích nás přivítal velkou sněhovou nadílkou a skvělými snídaněmi. Lyžování dopoledne probíhalo ve dvou skupinách, o které jsme se starali společně s Luckou (asistentkou) a Samem (anglickým rodilým mluvčím). Někteří z nás již lyžují na výborné úrovni. Nadšení lyžaři měli možnost jít na svah i odpoledne. V nabídce byl také jeden větší a jeden menší běžkařský výlet. Odpoledne byl vždy prostor pro sáňkování a hry ve sněhu. Nechyběly ani procházky po okolí a jeden půldenní výlet autobusem do Informačního centra na Kvildě a následné pozorování rysů v zasněženém lese. Jeden z večerů nám Matouš Šimek prezentoval své zkušenosti z návštěvy Indie. Každý večer se pak zpívalo s kytarou, před spaním četl Sam dětem z anglických pohádkových knížek. Bylo krásné vidět, jak dobře děti jazyku rozumí. Zakončením pobytu byl již tradičně závod ve slalomu a rozdělení diplomů.

Se čtvrťáky byl čas na horách příjemně strávený. Volné chvíle trávili hraním společenských her a čtením knížek. Podařilo se nám také prolézt obdélníkem z papíru o velikosti 10 x15cm. Ptáte se jak? Děti vám to mohou ukázat.

Tolik nového za ten další půlrok umíme. A už se těšíme na další!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít