6.2.
2020
Leden v páté třídě

V lednu jsme se nemohli dočkat sněhu. Máme tak alespoň ve třídě zimní výzdobu a těšíme se na hory. Zatím jsme začali chodit alespoň bruslit na Letnou. To si užíváme opravdu moc!

Potěšil nás koncert Rožmberské kapely. Poznali jsme na něm mnoho historických hudebních nástrojů a poslechli si je. Ve škole se učíme neméně pozorně. Zdůvodňujeme koncovky přídavných jmen, počítáme slovní úlohy, písemné dělení a rovnice. Také se věnujeme převádění jednotek. Společně často vymyslíme různá řešení úloh, dokážeme si poradit navzájem, ale i přiznat, když řešení neznáme.

Pobyt na horách v Nových Hutích zpočátku vypadal, že bude tentokrát bez sněhu. Brzy se však situace změnila, když nám čerstvě nasněžilo. Nebyly to sice žádné velké závěje, ale na odpolední bobování a hry na sněhu to úplně stačilo. My páťáci jsme měli navíc výhodu v tom, že jsme jezdili lyžovat na Zadov. Perfektně jsme si užili sedačkovou lanovku i skvělou sjezdovku. Jak nám to šlo se můžete podívat na videích ve videogalerii. Užili jsme si také skvělé stravování a společné hry. Pro nás pro páťáky je to poslední společný pobyt na horách na prvním stupni, tak jsme z pobytu odjížděli s jistou nostalgií. Už se ale těšíme na další školní akce.

Preventivní program z poradny byl tentokrát v naší třídě zaměřený na návykové látky. Užili jsme si celé dopoledne plné aktivit, her, skupinové práce. Seznámili jsme se závislostmi, jejich riziky. Na závěr pololetí nám každá skupinka dětí vytvořila a představila plakát s probraným učivem prvního pololetí. Každá z nás pak pracoval na svém sebehodnocení, abychom si uvědomili, co všechno nového zase umíme a co třeba ještě můžeme trénovat. Před pololetními prázdninami jsme ještě dostali vysvědčení, na které jsme byli náležitě hrdí. Pololetí jsme oslavili návštěvou úžasné výstavy Petra Síse v DOXu. Vůbec nám nevadilo, že jsou někteří z nás na výstavě již poněkolikáté. Tak moc se nám tam líbilo!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít