6.2.
2020
Leden v páté třídě

V lednu jsme se nemohli dočkat sněhu. Máme tak alespoň ve třídě zimní výzdobu a těšíme se na hory. Zatím jsme začali chodit alespoň bruslit na Letnou. To si užíváme opravdu moc!

Potěšil nás koncert Rožmberské kapely. Poznali jsme na něm mnoho historických hudebních nástrojů a poslechli si je. Ve škole se učíme neméně pozorně. Zdůvodňujeme koncovky přídavných jmen, počítáme slovní úlohy, písemné dělení a rovnice. Také se věnujeme převádění jednotek. Společně často vymyslíme různá řešení úloh, dokážeme si poradit navzájem, ale i přiznat, když řešení neznáme.

Pobyt na horách v Nových Hutích zpočátku vypadal, že bude tentokrát bez sněhu. Brzy se však situace změnila, když nám čerstvě nasněžilo. Nebyly to sice žádné velké závěje, ale na odpolední bobování a hry na sněhu to úplně stačilo. My páťáci jsme měli navíc výhodu v tom, že jsme jezdili lyžovat na Zadov. Perfektně jsme si užili sedačkovou lanovku i skvělou sjezdovku. Jak nám to šlo se můžete podívat na videích ve videogalerii. Užili jsme si také skvělé stravování a společné hry. Pro nás pro páťáky je to poslední společný pobyt na horách na prvním stupni, tak jsme z pobytu odjížděli s jistou nostalgií. Už se ale těšíme na další školní akce.

Preventivní program z poradny byl tentokrát v naší třídě zaměřený na návykové látky. Užili jsme si celé dopoledne plné aktivit, her, skupinové práce. Seznámili jsme se závislostmi, jejich riziky. Na závěr pololetí nám každá skupinka dětí vytvořila a představila plakát s probraným učivem prvního pololetí. Každá z nás pak pracoval na svém sebehodnocení, abychom si uvědomili, co všechno nového zase umíme a co třeba ještě můžeme trénovat. Před pololetními prázdninami jsme ještě dostali vysvědčení, na které jsme byli náležitě hrdí. Pololetí jsme oslavili návštěvou úžasné výstavy Petra Síse v DOXu. Vůbec nám nevadilo, že jsou někteří z nás na výstavě již poněkolikáté. Tak moc se nám tam líbilo!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít